• Новак
Трговија на големо 10x DC12400 Protable 4000mAh за 12V DC Супер Батерија се Префрлите Li-ion Батерија Пакет Со Случајот За Камери camcorders

Трговија на големо 10x DC12400 Protable 4000mAh за 12V DC Супер Батерија се Префрлите Li-ion Батерија Пакет Со Случајот За Камери

DEN 10598.40
DEN 8373.00 -21 %

Достапност
Производот е достапен


10x Висок Квалитет Најновите DC12400 4000m Ah 12 V Супер Батерија Li-ion Батерија Со Случајот За безжични предаватели камера за видео надзор
Фјучерси :
Оваа батерија е 12 V 4000mah Li-ion Батерија со случајот и тоа е специјално дизајнирана за напојување
системот на уредот што се користи 12 VDC моќ.
Можете да ја користите оваа батерија за напојување на нашите моќни безжичен предавател,
Камера за видео надзор и така натаму. Погоден за вашето треба.
Супер капацитет на складирање. Со работа индикатор.
Специјално дизајнирани за систем за уреди кои користат 12 V моќност.
Built-in ЗА вклучување/ИСКЛУЧУВАЊЕ за да зачувате енергија употреба.
Голем mah вредност значи долго траење на батеријата.
Над-полнење/празнење заштитни.
Полнење На Батеријата Метод
Отворете ја батеријата префрла на "ON" на црвено светло на полначот покажува кога започнува полнењето
(ако батеријата е целосно наполнета,моќта зелено светло ќе остане непроменета);
време на полнење е генерално повеќе од 8 часа;
додека plug 's црвено светло станува зелена, батеријата е целосно наполнета.
Спецификација
Боја : Црна
Капацитет : 4000m Ah.
Батерија тип : Батерија Li-on батерија.
Влезен напон : 12.6 V
Излезен напон : 10.8~12.6 DC
Излезна струја : 1-2 A
Линија интерфејс спецификација 5.5 2.1 MM
Производ живот : циркулација на полнење и празнење повеќе од 500 пати
Пакетот вклучува
10x 12 V 4000mah Li-ion Батерија со случајот
10x ЕУ/САД Приклучок

Декларирани спецификации

боја:
ЕУ приклучок, приклучете НИ се
Големина:
Prismatic
Бренд Име:
ЕЛЕМЕНТИ ELEOPTION
Поставете Тип:
Само Батерии
Замена На Батеријата:
Yes
Пакет:
Пакет 1
Батеријата Број:
10
Број На Модел На:
DC12400
Тип:
Li-Ion
Номиналниот Капацитет:
4000mah
Замена На Батеријата:
Yes

Комплементите на стоката