• Новак
Балансирана Турбина CHRA K0422-882 турбо полнач кертриџ core за Mazda 3 / 6 / CX-7 2.3 MZR DISI ЕУ 260HP 2005 - L3M713700C

Балансирана Турбина CHRA K0422-882 турбо полнач кертриџ core за Mazda 3 / 6 / CX-7 2.3 MZR DISI ЕУ 260HP 2005 - L3M713700C

DEN 5280.00
DEN 4013.00 -24 %

Достапност
Производот е достапен

Тарифни / Царина ќе биде купувачот должност,но ние ќе напишам ниска вредност на фактура да ви помогне да се намали или избегне данок. Исто така го замени моторот за масло филтер е задолжително во турбо инсталација.Балансирана Турбина CHRA K0422-882 турбо полнач кертриџ core за Mazda 3 / 6 / CX-7 2. Масло feed цевки треба да биде заменет, ако тоа е премногу стар, и ве молиме не заборавајте да го премиер турбо пред инсталацијата. Ние обезбедуваме со 12 месеци гаранција.3 MZR DISI DISI ЕУ
Услови на продажба 1.За Mazda 3 / 6 / CX-7 2. Од друга страна,ве молиме контактирајте со нас со твојот матичен број и ние ќе ви помогнат да се идентификуваат точни модели.Ако имате други барање,ве молиме слободно контактирајте со нас. Сите домашни нарачки ќе бидат испратени преку DHL / ТНТ / EMS as default.Гаранцијата не опфаќа оштетувања предизвикани од несоодветна инсталација или употреба.
Каде е мојот дел број? Бројот е обично се наоѓаат на компресор за домување на мали правоаголни дел на станбениот која е машински рамни или на метална ознака во прилог на домување.
Како да се инсталира турбо правилно? Турбо инсталација е стручна работа, која не може да се направи во гаража или дворот со себе.3 MZR DISI ЕУ 260 HP 2005 - L3 M713700 C ве Молиме проверете дел број на вашиот стар турбо компресор домување пред да го купите !
Турбополнач Дел Број :
K0422-882
ОЕМ Број :
L3 K913700 F L3 M713700 C
1. Превозот следење на број ќе се обезбедува откако цел е despatched. Така професионална инсталација е потребно. Ве молиме бидете сигурни дека турбо ќе биде инсталиран од страна на професионален механичар. Нормално нарачки ќе бидат испратени во рок од 24 часа по уплатата јасно.

Декларирани спецификации

Тип На Објект:
Воздухот Дози
Име На Модел:
K0422-882
Специјални Функции:
L3K913700F
Поставување на Возило:
турбо полнач
Објектот Тежина:
1.8kg
Објектот Висина:
15cm
Бренд Име:
Турбо DFO
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Објектот Ширина:
15cm
Модел Година:
2005-
Frequence Опсег:
K0422-882
Објектот Должина:
15cm
Автомобил Производител:
Mazda
Материјал Тип:
к18
Одговара за автомобил 1:
За Mazda 3 2.3 MZR DISI
Одговара за автомобили 2:
За Mazda 6 MZR DISI
Одговара за автомобил 3:
За Mazda CX-7 MZR DISI
Дел Број 1:
K0422-882
ОЕМ Број 1:
L3K913700F
ОЕМ Број 2:
L3M713700C
моторот:
DISI ЕУ
моќност:
191Kw 260HP
Име На Модел:
K0422-882
клучен збор:
турбополнач

Комплементите на стоката