• Новак
Турбо CHRA RHFV4 турбополнач кертриџ core за Mazda 5 2.0 CD GG-GY 110HP 122HP 2006 - VJ36 VHA20012 VJ37 RF7J13700D

Турбо CHRA RHFV4 турбополнач кертриџ core за Mazda 5 2.0 CD GG-GY 110HP 122HP 2006 - VJ36 VHA20012 VJ37 RF7J13700D

DEN 5520.00
DEN 4195.00 -24 %

Достапност
Производот е достапен

Сите домашни нарачки ќе бидат испратени преку DHL / ТНТ / EMS as default.За Mazda 3 / 5 2. Ние обезбедуваме со 12 месеци гаранција. Нормално нарачки ќе бидат испратени во рок од 24 часа по уплатата јасно.Гаранцијата не опфаќа оштетувања предизвикани од несоодветна инсталација или употреба. Исто така го замени моторот за масло филтер е задолжително во турбо инсталација.
Каде е мојот дел број? Бројот е обично се наоѓаат на компресор за домување на мали правоаголни дел на станбениот која е машински рамни или на метална ознака во прилог на домување. Масло feed цевки треба да биде заменет, ако тоа е премногу стар, и ве молиме не заборавајте да го премиер турбо пред инсталацијата.Турбо CHRA RHFV4 турбополнач кертриџ core за Mazda 5 2. Севкупно, има само 1 принцип во турбо инсталација"бидете сигурни дека се што е 100% чист
. Превозот следење на број ќе се обезбедува откако цел е despatched. Ние само брод да се потврди превозот адреса со сите alipay исплати, и да ни обезбеди телефонски број за да можеме да ве контактираме во врска со вашата нарачка, ако е потребно. Ве молиме бидете сигурни дека турбо ќе биде инсталиран од страна на професионален механичар.0 CD GG-GY 110 HP 122 HP 2006 - VJ36 VHA20012 VJ37 RF7 J13700 D
Ве молиме проверете дел број на вашиот стар турбо компресор домување пред да го купите !
Турбополнач Дел Број :
VJ36 VHA20012 VJ37
ОЕМ Број :
RF7 J13700 D RF7 K13700 RF7 K.
Како да се инсталира турбо правилно? Турбо инсталација е стручна работа, која не може да се направи во гаража или дворот со себе. Така професионална инсталација е потребно. Нормално, вашиот механичар ќе ги провери стариот турбо е проблем, како што понекогаш турбо неуспехот не беше предизвикана од себе.

Декларирани спецификации

Тип На Објект:
Воздухот Дози
Поставување на Возило:
турбо полнач
Специјални Функции:
VJ37
Објектот Висина:
15cm
Frequence Опсег:
Mazda 5 2.0 CD / 6 CD
Бренд Име:
Турбо DFO
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Модел Година:
2006-
Име На Модел:
RHFV4
Објектот Ширина:
15cm
Објектот Тежина:
2kg
Објектот Должина:
15cm
Автомобил Производител:
Mazda
Материјал Тип:
к18
Одговара за автомобил 1:
за Mazda 5 2.0 CD
Одговара за автомобили 2:
за Mazda 6 CD
Дел Број 1:
VJ36 VHA20012
Дел Број 2:
VJ37
ОЕМ Број 1:
RF7J13700D RF7K13700
ОЕМ Број 2:
RF7K.13.700
моторот:
MZ-CD GG-GY
моќност:
105Kw 143HP / 104Kw 141HP / 81Kw 110HP / 90Kw 122HP
Име На Модел:
RHFV4
клучен збор:
турбополнач

Комплементите на стоката