• Новак
Jeatone 7 Екран на Допир за Wired Видео Врата Телефон Врата Дома Спогодба Систем IR RFID Камера со Движење Откривање на Алармот

Jeatone 7 Екран на Допир за Wired Видео Врата Телефон Врата Дома Спогодба Систем IR RFID Камера со Движење Откривање на Алармот

DEN 41367.36
DEN 25234.00 -39 %

Достапност
Производот е достапен


Поради Перспектива Карактеристики, Широк Агол Леќа, Ќе Имаат Одредени Деформација (Во Близина На Центарот На Објективот Деформација Е Мал, Маргинални Деформација Посериозни), Растојанието Од Камерата Кога Предметот Е Блиску, Телесната Слика Деформација Ќе Бидат Поголеми.
Модерен Изглед
♦1200 TVL Камера
♦3pcs 940 Нанометри IR Led диоди За Ноќно гледање
♦Прилагодливи Спогодба За Јачина На
♦Dual-начин Спогодба
♦IR Сензор, Вклучи/исклучи IR Led диоди Автоматски
♦Лесно Да се Инсталира И DIY Инсталација
♦Рѓа-доказ Алуминиум Анти Вандалот Panel
♦IP65 Водоотпорна
Производ Спецификации-Отворено
Камера Сензор
1/3" CMOS, 1200 TVL-Линија Висока Резолуција
Леќа
2. Тоа Исто Така Може Да Работи Добро, Дури И Во Случај На Лоши Временски Услови. Кога SD-Картичката Е Fulled, Најрано Снимениот Видео Ќе Биде Избришана Автоматски.
Екран На Допир За Следење
Уникатен Допир на Екранот Дизајн, OSD Мени, Брусен Метал Панел, Стилски И Елегантен. Па, Тоа Го Прави Вашиот Дом Повеќе Безбедност.8 mm(100°) HD Широк Агол Леќа
Ноќ Визија
ИНФРАЦРВЕНАТА Светлина, 3pcs IR Led диоди
Електронски Кодот
Поддршка
Потрошувачка На Енергија
200m A Max. Во Моментов. Ако SD-Картичката не се Применува, Ќе Следи Само Снимете Слика. Со Оваа Функција, Само Треба Да Притиснете На Копчето За Отклучување На Монитор. Тоа Секогаш Да Го Покажува Времето, Онолку Долго Колку Што Ќе Приклучете Се На Власт За Следење.32 GB SD Картичка
♦12 Тон На Ѕвонење За Избор
Производ Спецификации-Monitor
Следи & Резолуција
7" Широк Боја HD TFT LCD, 800*480
Меморија
Вградена Меморија Може да зачува 86 Слики, Поддршка Надворешни Max.
Прилагодете Го Заклучите Време, Компатибилен Со Сите Електронски Заклучување (Не Се Вклучени)
Поддршка за Да се Поврзете Задоцнување Функција на Електронско Заклучување На Овој Систем.

Декларирани спецификации

Сензор Големина(Инчен):
1/3
Екран Тип:
Боја На Екран На Допир
Samrt Дома Интерфејс:
No
Комуникациски Интерфејс:
Жичен
Екранот Големина на Екранот(инчи):
7
Одговарање На Режимот:
Hands-free
IP Камера Интерфејс:
No
Тип:
Спогодба Систем
Камерата тип на Сензор:
CMOS
Технологија:
Аналогни
Бренд Име:
JeaTone
Врата:
Yes
Агол На Гледање (°):
100
Број На Модел На:
P202B1M710S4
Големина:
7 Inch Video Intercom System
Инсталација:
Монтирање На Ѕид
Метод На Конекција:
Жичен
Материјал:
Алуминиумска Жица Цртање Школка
моќност:
Надворешна сила DC12V
Водоотпорен:
Yes
Комплет За Конфигурација:
Еден до Четири Видео Doorphone
Резолуција:
1200TVL
Контрола На Пристап:
Отклучување на електронски кодот
Камерата:
шарени
Зона За Внесување:
ПИР И Камера Поддржано (Не се Вклучени)
моќност:
400mA max.
Видео Јазици:
Англиски, Руски, Француски, Арапски, Шпански,Јапонски
Спогодба режим:
Hands-free двојна комуникација
меморија:
86 слики, поддршка max.32G SD картичка
Разговор Времетраење :
120s
Резолуција:
800(H)*3(RGB)*480(V), 2.8 MM Широк Агол Леќа
јачина:
Прилагодливи Ден/Ноќ
Поддршка:
2 повик панел + 4 затворен монитор+ 2 Аналогни камера & 2 ПИР
Извор На Енергија:
надворешна врата, преку затворен следење
Водоотпорен:
IP65 Алуминиумски Панел
камера сензор:
1/3CMOS, 1200TVL

Комплементите на стоката

Yobang Безбедност 7Инчен Жичен Видео Врата Телефон Врата Дома Влез Спогодба Систем Со RFID Влезна Врата IR Камера За 2 Единици

16хорда мелодија прстен за опција Може да се користи во апартмани, вили, хотели, канцеларии, во јавните зг

DEN 8302.00 9024.00

Home Безбедност и Безбедноста на 7 Видео Врата Телефон Врата Спогодба IR Камера Следи Електрично Штрајк Заклучување на RFID Keyfobs

таму е функција на следење на отворено.6 MM92 степен 7, отворено машина со инфраред ноќ визија функција 8、IP5

DEN 5904.00

Yobang Безбедност 7 инчен Жичен / Безжичен Wifi RFID Лозинка Видео Врата Телефон Врата Спогодба со Поддршка Далечински СТАН отклучи

RFID и Лозинка тип:Поддршка 2000 лични карти се отклучи,2000 лозинки го отклучите,10 далечински контроли откл

DEN 7860.00 8544.00

DIYSECUR 7inch Видео Спогодба Видео Врата Телефон Врата 1 1 Монитор + Електрично Заклучување за Дом / Канцеларија Систем за Безбедност

Спецификации : Отворено Камера Модел Бр.7" Видео Врата Телефон Спогодба Систем Keyfobs Отклучување 1 x Надвор

DEN 6415.00 7823.52

За 2 Апартмани HD 700lines CCD Камера за Видео Врата Телефони Дома Видео Спогодба Водоотпорна/Night Vision+RFID Електронски заклучување!

ние ќе ви даде многу добра цена!Ние нудиме сите видови на видео врата телефони OEM / ODM, ако имате каква бил

DEN 9504.00 10560.00

Yobang Безбедност 7 Колор Видео Doorphone Вратата За Влез Видео Спогодба Системи На Допир Тастатурата Врата Телефон Следење Камера

Повеќе детали се прикажани како се следат.Материјал : ABS пластика & алуминиумска легура 8.58(V) потрошувачк

DEN 7021.00 7632.00

2 Единици Стан спогодба систем за Видео Врата Телефон Вратата Спогодба HD Камера 7 Следење видео Врата за 2 апарати за Домаќинство

(Освен некои земји и APO / FPO)2 Тоа е невозможно да се третираат прашања, ако не знаеме за нив!.Повратни инфор

DEN 9024.00

Голема видео спогодба систем 4.3tft lcd слушалка екран следи жица видео doorphone за вила ноќ визија камера метал СМАРТ картичка

Безбедно ќе семејство ви Даде безбеден живот ,никогаш не се грижите за вашите деца и вашите родители,ст

DEN 4301.00 5376.00

Yobang Безбедност Freeship 7 Колор Видео Врата Телефон За Вила Апартман Спогодба Систем Пристап Камера За 3 Куќа TFT LCD Монитор

6 MM92 7 степени Материјал : Цинк Легура 11.Екран : 7" TFT 8.отворено одделение со ноќно функција 8.машина на стру

DEN 11393.00 12384.00

Yobang Безбедност Видео Спогодба 4.3 Инчен Видео Врата Телефон Врата Спогодба Систем RFID Влезната Врата на Камерата За 2 Одделение

Спогодба на владата : Handsfree Двојна Спогодба5 Потрошувачка на енергија : max 400m A8.3 инчен TFT LCD2 Големина : 170x120x

DEN 6924.00 7526.40

Rifd Картички Спогодба За 10 Апартмани Камера Врата Со Електрична Штрајк Заклучување На Жичен Видео Спогодба Home Security System

Меѓусебен дијалог е достапен помеѓу надворешна единица и внатрешен единица.00 исклучување на нарачки на

DEN 31327.00 36426.72