• Новак
Фабриката за Снабдување со EMI Заштитен Материјал RFID Ripstop Проводници Ткаенина За Кеси

Фабриката за Снабдување со EMI Заштитен Материјал RFID Ripstop Проводници Ткаенина За Кеси

DEN 475.20

Достапност
Производот е достапен

црна боја проводници ткаенина Електромагнетни Оклопна Ткаенина EMF блокирање ткаенина
Производ Бр. : RFID67#B2
Состав : 23% бакар+20% nickle+57% полиестер
Дебелина : 0.08-0.09 mm
Отпор : 0.03-0.05 OHM
Ширина : 108 CM
Боја : црна боја
тип : обична
Оклопна ефикасност : 70-84d B
Фреквенција : 30 MHz1500 MHz
Нега :
Машина перат со студена вода(под 30 centi-степен)
Не железо
Не белење
Без хемиски хемиско чистење
Примена :
1. Обичен заштита од зрачење може да се користи во висока фреквенција електромагнетна оклопна проводници платно :
Како што се : индустриски висока фреквенција печка, мобилни комуникации, медицинска опрема и на други индустрии на висока фреквенција електромагнетна радијација заштита.
2. Може да се користи за висок електромагнетни оклопна.
3. Погоден за обработка на I/O интерфејс подлога, сите видови на геометријата на оклопна заптивка .
4. Може да произведе оклопна облека, анти-статички облека, завеса , електромагнетни бранови заштита на статии .
Ткаенина Детали :
Примена :
Електроника индустрија, кеси, шатори, завеси, мобилен телефон кеси, позадини..

Декларирани спецификации

Ширина:
108CM
Бренд Име:
БЛОК EMF
Техника:
Ткаени
Тип На Производ:
Металик Ткаенина
Функција:
Абразија-Отпорен На
Стил:
Обична
Плетени Тип:
weft
Шема:
Обложени
Nonwoven Техника:
Бод-Спои
Велур Ткаенина Тип:
no
Материјал:
никел бакар
Тип:
никел бакар
Број На Производ:
RFID67#B2
боја:
црна боја
Ширина:
108cm
Тежина:
100g по метар
Тип:
Обична
fuction:
RFID блокирање/EMI EMF RF блокирање
Техника:
Ткаени
Оклопна Ефикасност:
70-84db
Фреквенција:
30MHz--1500MHz
Материјал:
никел бакар

Комплементите на стоката

Јапонија Стил DIY Памук, Лен Ткаенини за Дома Декор Перница Покрива Ukiyoe Океански Бран Отпечатоци Сина Боја Ткаенина Ткаенина

ПРЕДМЕТ : Јапонија стил ткаенина / сина боја, океански бран отпечатоциМАТЕРИЈАЛ : памук, ленБОЈА : црна, к

DEN 487.00 811.68

Booksew Злато Во Прав Цвет И Пеперутка Морнарица Лен Висок Квалитет Дома Декорација За Шиење Комбинација Занаети Перница Уметност

Бренд Ткаенини : BooksewИме на производ : памук / лен ткаенини сечење парче.Материјал : 100% природен памук, лен

DEN 139.00 252.96

50x160cm Гроздобер Бренд англиски Писмо Весник & Плоштадот Печатени Обрасци Памучна Ткаенина За DIY шиење Кукла Крпа постелнина

ZY DIY Гроздобер Бренд 50x160cm англиски Писмо Весник & Плоштадот Печатени Обрасци Памучна Ткаенина За DIY шиењ

DEN 216.00 229.92

бесплатен превозот сомот злато ткаенина за шиење rayon/свила кадифени ткаенини за облека собираат свила ткаенини крпа 2 бои

Фиксна ширина : 138cm, Свила сомот јас сум продажба на овој во еден двор : X 90cm 138cm повеќе купување ќе се намал

DEN 1585.00 1723.20