• Новак
2017New Елитното Дома Декор Облека Материјал DIY рачно изработени Шиење 8 Ленти водат Сомотски Боење Ткаенини Крпа Width150cm

2017New Елитното Дома Декор Облека Материјал DIY рачно изработени Шиење 8 Ленти водат Сомотски Боење Ткаенини Крпа Width150cm

DEN 1055.52
DEN 792.00 -25 %

Достапност
Производот е достапен


[Size] Ширина 150cm [Стил] Боење Сомотски [Материјал] 8 Ленти водат Сомотски [Тежина] 1 M==230g [Производи Печатење] Еден двострано печатење, Не се печати на грбот. [Перење инструкции] Измијте со ладна вода во благ циклус или со рака. Не користите кајгана. Сува рамна или висат да се исуши. Железо наопаку на памук температура со пареа. [Забелешка] 1.Бидејќи тоа е прирачник за мерење на причини, не може да биде 1 ~ 2cm грешка. 2. Бојата може да не се појави како точно како во реалниот живот поради варијации помеѓу компјутерски монитори.
Совети : 1.30 степени под температурата,не смее да се користи перење детергент кој содржи кајгана. 2.Избегне пролонгирана потопување,Избегне пролонгирана изложување на висока температура 3. Тоа може да биде рака-изми и низок притисок машина-изми,По чистење на Исправи. 4.Тоа може да се Средна температура се пеглаат.

Декларирани спецификации

Бренд Име:
FUNHOM
Техника:
Ткаени
Тип:
водат ткаенина
Материјал:
Полиестер / Памук
Шема:
Обоена
Тип На Производ:
Други Ткаенини
Функција:
еластичен
Стил:
Лента
Ширина:
150cm
Nonwoven Техника:
Бод-Спои
Плетени Тип:
Ткаени, Жакард

Комплементите на стоката

145*78cm 1pc Етничка Ткаенина Памук/лен Ткаенини,Југоисточна Азија Етничка Девојка Печатени Ткаенини Diy за Шиење Облека& Дома

100% Памук Ткаенини DIY Ткиво Комбинација Telas &чувствува&чувствува&telas&100% Памук Ткаенини DIY Ткиво Комбинациј

DEN 614.00 767.52