• Новак
Rfid Блокирање На Анти-Магнетски Заштитен Ткаенина За Телефонот Опфаќа

Rfid Блокирање На Анти-Магнетски Заштитен Ткаенина За Телефонот Опфаќа

DEN 475.20

Достапност
Производот е достапен

црна боја проводници ткаенина Електромагнетни Оклопна Ткаенина EMF блокирање ткаенина
Производ Бр. : RFID67#B2
Состав : 23% бакар+20% nickle+57% полиестер
Дебелина : 0.08-0.09 mm
Отпор : 0.03-0.05 OHM
Ширина : 108 CM
Боја : црна боја
тип : обична
Оклопна ефикасност : 70-84d B
Фреквенција : 30 MHz1500 MHz
Нега :
Машина перат со студена вода(под 30 centi-степен)
Не железо
Не белење
Без хемиски хемиско чистење
Примена :
1. Обичен заштита од зрачење може да се користи во висока фреквенција електромагнетна оклопна проводници платно :
Како што се : индустриски висока фреквенција печка, мобилни комуникации, медицинска опрема и на други индустрии на висока фреквенција електромагнетна радијација заштита.
2. Може да се користи за висок електромагнетни оклопна.
3. Погоден за обработка на I/O интерфејс подлога, сите видови на геометријата на оклопна заптивка .
4. Може да произведе оклопна облека, анти-статички облека, завеса , електромагнетни бранови заштита на статии .
Ткаенина Детали :
Примена :
Електроника индустрија, кеси, шатори, завеси, мобилен телефон кеси, позадини..

Декларирани спецификации

Ширина:
108CM
Бренд Име:
БЛОК EMF
Техника:
Ткаени
Тип На Производ:
Металик Ткаенина
Функција:
Абразија-Отпорен На
Стил:
Обична
Плетени Тип:
weft
Шема:
Обложени
Nonwoven Техника:
Бод-Спои
Велур Ткаенина Тип:
no
Материјал:
никел бакар
Тип:
никел бакар
Број На Производ:
RFID67#B2
боја:
црна боја
Ширина:
108cm
Тежина:
100g по метар
Тип:
Обична
fuction:
RFID блокирање/EMI EMF RF блокирање
Техника:
Ткаени
Оклопна Ефикасност:
70-84db
Фреквенција:
30MHz--1500MHz
Материјал:
никел бакар

Комплементите на стоката

бесплатен превозот сомот злато ткаенина за шиење rayon/свила кадифени ткаенини за облека собираат свила ткаенини крпа 2 бои

Фиксна ширина : 138cm, Свила сомот јас сум продажба на овој во еден двор : X 90cm 138cm повеќе купување ќе се намал

DEN 1585.00 1723.20

40 компјутери Сина Чувствува Крпа 1mm Чувствува Полиестер Ткаенини Чувствува Ткаенини Везана DiyNeedle Шиење рачно изработени

start Isv Module Wrap5760end Isv Module Wrap5760Новиот Објект Промоција! 100% Најниска Цена во Aliexpress!1 MM Чувствува ТкаенинаЧувс

DEN 236.00 259.20

145*78cm 1pc Етничка Ткаенина Памук/лен Ткаенини,Југоисточна Азија Етничка Девојка Печатени Ткаенини Diy за Шиење Облека& Дома

100% Памук Ткаенини DIY Ткиво Комбинација Telas &чувствува&чувствува&telas&100% Памук Ткаенини DIY Ткиво Комбинациј

DEN 614.00 767.52