• Новак
SJCAM SJ6 ЛЕГЕНДА Wifi 4K 24fps Notavek 96660 2.0 Екран на Допир за Далечински Ултра HD 30M Водоотпорен Спортски Акција Камера DVR

SJCAM SJ6 ЛЕГЕНДА Wifi 4K 24fps Notavek 96660 2.0 Екран на Допир за Далечински Ултра HD 30M Водоотпорен Спортски Акција Камера

DEN 7632.00

Достапност
Производот е достапен


Острината :Силна / Noraml / Мека
Баланс На Белата Боја :Автоматски / Дневна Светлина / Облачно/ Волфрам / Флуоресцентно /
EV Вредност:-2.0 инчен 240*(RGB)*320 точки, широк делта color TFT LCD Екран на Допир за Поддршка на Далечинскиот Управувач Поддршка Визирот Оптички Визирот Не се Фокусира Тип Фиксна Изложеност Контрола Програмиран AE Надомест ±2 EV (0.0 Интерфејс : Полнење/File Transfer Извор на Енергија Li-ion Батерија 1050m AH Додатоци Автомобил моќ адаптер, Монтирање, USB Кабел, HDMI Кабел, AV Кабел Димензии (W*H*D) L : 59mm, W : 41mm, H : 21mm(со леќа дел ќе биде 29mm) Тежина Поддршка Mass Storage Возачот
Windows 7, 8.37 ПРАТЕНИК (Panasonic MN34120 PA) Ефективни Пиксели Прибл.36 Мега Пиксели (4660 *3512) Објектив Фокусна Должина на Објективот f= 3мм F Бр.8 или подоцна Системски побарувања За Windows *ПРОЦЕСОР : Intel® Core 2 Duo™ (Intel Quad Core™ i7 или подобро препорачува)
*Оперативен Систем : Windows 7, 8.Спецификации Чипсет Novatek NT96660 Слика
Тип На Сензор 1/2.5 Ф О V(D) 166°(H=120° V=89°) LCD Дисплеј 2.0,SD,SDHC,SDXC и UHS-1 speed Формат на Датотека Слика : JPEG
Аудио : AAC
Видео : H.36 Мега Пиксели (4660 *3512) Излез Пиксели Прибл.0 или e SATA За Mac *ПРОЦЕСОР : Intel® Dual-Core™ (Intel Quad Core i7 или подобро
се препорачува)
*Оперативен Систем : OS X® 10.x
*Графичка Картичка : Картичка што поддржува Отворен GL1.33 EV чекори) ISO Еквивалент Авто, 100, 200, 400, 800, 1600, LED Режими Нема Баланс на Авто / Облачно / дневна светлина / Блескаво Снимање фотографија Начини : Една Слика до 16М FHD 1080 P 4 K( 4 : 3 ) : 2880×2160 24ps
2 K : 2560×1440 30 FPS
1080 P : 1920×1080 60fps
1080 P : 1920×1080 30fps
720 P : 1280x720 P 120fps
720 P : 1280x720 P 60fps
720 P : 1280x720 P 30fps
VGA : 640×480 240fps EIS Поддршка Аудио Микрофон и Звучник (Моно) Опремени Надворешен Микрофон Поддршка за Складирање Медиуми Внатрешна меморија : нема внатрешна меморија
Надворешна меморија : поддршка SDIO v3.

Декларирани спецификации

Број На Модел На:
SJCAM SJ6 ЛЕГЕНДА
Тип:
Акција Камера Далечински Контроли
Компатибилен Акција Камера Бренд:
sjcam
Бренд Име:
FotoPal
Пиксели:
16 милиони
Оптички Зум:
Фиксен Фокус
Висока Дефиниција Поддршка:
4K
Тип:
Спортски Камера
Тип На Сензор:
CMOS
Сензор Големина (инчи):
1/2.33 инчи
резолуција на сликата:
1080P
Процесор:
novatek 96660

Комплементите на стоката

Алуминиум Легура Водоотпорен Школка Фах Куќишта Рака за Gopro Акција Камера Носителот Двојно Зафат се Нурне Резервни Делови KF22567-A

Можете да изберете Верзија со Пеперутка Клипот : За батерии 1x Двојна рачни зафат2x Топката Пеперутка Кли

DEN 1970.00 2432.16