• Новак
10A 11.1 V 12.8 V 14.8 V Соларни на Наполнетост на батеријата Контролор 3.2VX4 3.7VX3 3.7VX4 li Li-ion литиум LiFePO4 батерии модератор

10A 11.1 V 12.8 V 14.8 V Соларни на Наполнетост на батеријата Контролор 3.2VX4 3.7VX3 3.7VX4 li Li-ion литиум LiFePO4 батерии

DEN 360.00
DEN 288.00 -20 %

Достапност
Производот е достапен


10 A 12 V Соларни ќелии панел Задолжен Контролор за мали соларни колекции олово-киселина за батерија полнач регулатор за Електронски заштита : >>PV обратна поларитетот заштита >>PV краток спој заштита >>PV текот тековната заштита аларм >>Батерија за overcharge заштита >>Батерија преку испуштање заштита >>Батерија обратна поларитетот заштита >>Load краток спој заштита >>Load заштита од преоптоварување >>заштита од Прегревање

Декларирани спецификации

Номинална Напон:
11.1 V 10A, 12.8 V 10A, 14.8 V 10A
Максимална Струја:
10A
Примена:
Напон, Контролер,Полнач Контролер,Осветлување Контролер,Правец На Контролорот,Сончев Систем Контролер
Број На Модел На:
DHS
is_customized:
Yes

Комплементите на стоката

C2430 LCD параметри прилагодливи Соларни на Полнење и Празнење Контролер 30A 12V / 24V соларен контролер pwm заштита од преоптоварување

6 V; *2 / 24 V; *4 / 48 V; Задолжен се опорави напон 13 Без оптоварување загуби тековната ≤5m A Полнење коло напон ка

DEN 1411.68

Хибрид Правец на соларни задолжен контролор, Соларни Задолжен Контролор, правец на регулаторот, 12V 24V правец задолжен контролор

48 v25%12.· На "Товарот" на излез каде што надворешни уреди може да биде вклучен и исклучување на корисникот

DEN 7211.00 8793.12

10pcs,Многу 20A 20 Засилувачи Соларни Задолжен Контролор со светлина и мерач на време контролер PV Регулатор на Полнење на батерија

5 пати на номинална струја за 5 секунди.) ЦРВЕНО трепка кога товарот е краток спој.4 Volt Плови напон : 13.10pcs,М

DEN 3835.20