• Новак
Соларен Панел 24V 200W 5 Компјутери/Многу Panneau Solaire 1000W Соларни на Наполнетост на Батеријата Соларни Дома Исклучување Мрежа Motorhome Караван Морски

Соларен Панел 24V 200W 5 Компјутери/Многу Panneau Solaire 1000W Соларни на Наполнетост на Батеријата Соларни Дома Исклучување

DEN 95999.52
DEN 48960.00 -49 %

Достапност
Производот е достапен


Декларирани спецификации

Големина:
1580*808*35MM
Бренд Име:
Singfo Сончевиот
Тип:
Соларен Панел
Количка За Соларен Панел:
No
Флексибилни Соларни Панел:
No
Број На Модел На:
Панел Соларни 24v 200w 5 Компјутери /Panneaux Solaire 1000w
Номиналниот Капацитет:
Соларен Панел 24v 200w5 Компјутери /Panneau Solaire 1000W
Број на Панели:
>20
Број на Клетки:
72 Компјутери Соларни Ќелии
is_customized:
Yes
Max. Моќност:
200 Вати Соларен Модул
Материјал:
Monocrystalline Силикон
Примена:
Морски Јахти, Чамци Автомобил Cavaran Кампување Motorhome Соларни Дома
водоотпорен или не:
Водоотпорен
Стакло Тип:
Temepred Стакло
Кабел или Не :
кабел
Staus :
Соларен Панел Производители Во Кина
Сертификат:
TUV CE
слој:
ЕВА
Tenicque :
Заварување Лемење
испорака:
Море, Превозот ,40 дена да се Европската

Комплементите на стоката

BUHESHUI Епоксидна 0.25 W 5V Мини Соларни ќелии+Кабел Поликристални Соларен Панел Полначот Модул DIY Играчка Образование Студија

Трговија на големо! 0.25 W 5 V Соларен Панел Соларни ќелии DIY&Тест Сончевиот Систем Поликристални Соларни ќе

DEN 570.00 648.00

Отворено Соларен Панел 20W 18V Итни Напојување Преносни Соларни Полнење Соларни Генератор USB+DC Порта Автомобил Батеријата Chargiing

100% Сосема Нов и Висок Квалитет и Високотехнолошки соларна енергија на производот за заштита на животна

DEN 1440.00 1693.44