• Новак
(A4*30PCS) Увоз ЏЕТ Светлина Инкџет преносот на топлината хартија за Лесни ткаенини може да се користи на памук може да топлина притиснете со железо-на АВИОН

(A4*30PCS) Увоз ЏЕТ Светлина Инкџет преносот на топлината хартија за Лесни ткаенини може да се користи на памук може да

DEN 1457.28
DEN 1151.00 -21 %

Достапност
Производот е достапен

Ве молиме имајте предвид дека купувачите се одговорни за сите дополнителни царински давачки, брокерски такси, давачки и даноци за увоз во вашата земја. Ние нема да наплата на превозот обвиненија за одбиени пратки.
(A4*30 КОМПЈУТЕРИ) Увоз ЏЕТ Светлина Инкџет преносот на топлината хартија за Лесни ткаенини, може да се користи на 100% памук, може да топлина притиснете со железо-на
А4*50pcs Темна Боја Инкџет Железо На Топлина Трансфер Печатење на Хартија Со Топлина Притиснете За Tshirt трговија на Големо Платно Топлина Трансфери US$ 77. Трансфер лушпи исклучување лесно откако таа cools или со топла и можат да се применуваат со редовна домаќинство, железо или професионална топлина притиснете машина.89 /многу
парчиња / многу
Бесплатен Превозот А4 Големина Трансфер Печатење на Хартија 100sheets Сублимација Хартија Со Топлина Притиснете Машина За Кригла Стакло Рок US$ 20. Купувачот треба да се обиде да поднесе барање со логистичка компанија за враќање на цената на штета или загуба. Купувачите можат да поднесат барање за замена во рок од 15 дена од вашиот приемот на производот. се Сече на празна хартија надвор од sissors,нож или сечење плотер
В.Примена
Овој производ не се препорачува со Еко-растворувач мастило, сублимација мастило, Водата базирани на пигментот или Боја инкџет мастило за бела или Светло-обоени маици, престилки, подарок кеси, подлошки, фотографии на јоргани итн.Ве молиме да го поставите на печатач на "слика", користете огледало на сликата при печатење. Тоа е подобро да се користи Подлога, како што се празно mouse pad,памучни ткаенини и др.99 /многу
парчиња / многу
20pcs*А4 формат, трговија на Големо Топлина Трансфери Инкџет Топлина Термички Трансфер Печатење на Хартија За Т кошула Ткаенина Вода Трансфер на Хартија САД$ 20.
Превозот цена не вклучува никакви увозни даноци, и купувачи се одговорни за царински давачки. Ние ќе ја испрати на предмети во рок од 3 дена откако вашата уплата е завршен.и потоа пренесување.99 /торба
A3 Големина*10 Листови Tshirt Железо На Пренос на Трудови Инкџет Топлина Трансфер Печатење на Хартија Светлина За Облека трговија на Големо Топлина Трансфери US$ 19.

Декларирани спецификации

Тип:
Слика Хартија
Бренд Име:
YUANTENG
Број На Модел На:
ЏЕТ-Светлина-30
Слика Хартија Тип:
пренос на хартија
боја:
боја на светлина
Ткаенина Трансфер На Хартија:
Преносот На Топлината
Големина:
A4 Size Transfer Paper
Papier Transfert:
Железо Облека Налепници
Употреба:
Garmen,Textil,Ткаенина,Памук
мастило:
Пигмент /Вода Врз Основа На Боја На Мастило
Инкџет Pinter:
Epson HP Топови
Време и Температура:
15 Вториот и 185 Centigrate
Термички Трансфер Papel:
decal хартија
Инкџет преносот на Топлината хартија:
Термички Трансфер На Хартија

Комплементите на стоката

(30sets/многу) Инкџет Привремена Тетоважа Хартија А4 Големина Бела и Лажни Тетоважа Мажите Водоотпорен Слајд Привремен Хена Тетоважи

По 1015seconds, кора исклучите тетоважа хартија Сликата може да се чува околу 37 дена Тоа е околу 1 минута со ко

DEN 2648.00 3114.72

СТП Flex преносот на топлината винил за облека виолетова боја мат thermel притиснете филм за tshirt преносот на топлината филм

СТП преносот на топлината винил за облека Леплива назад Кина Виолетова Боја thermel притиснете филм за Тма

DEN 6259.00 7823.52

СТП Flex преносот на Топлината Винил За Облека, Класичен Sliver Мат Топлина Притиснете Винил преносот на Топлината Филм Винил

СТП преносот на топлината винил за облека Леплива назад Кина Сребро thermel притиснете филм за Тмаица прен

DEN 8713.00 10891.20