• Новак
Едвард Жвакам Апстрактно Сликарство модерна уметност платно Репродукција на Две Суштества (Осамените Оние) Ѕид Дома декор Висок квалитет

Едвард Жвакам Апстрактно Сликарство модерна уметност платно Репродукција на Две Суштества (Осамените Оние) Ѕид Дома декор Висок

DEN 4224.00
DEN 3633.00 -14 %

Достапност
Производот е достапен

Ова е направено со поголеми четки со цел да се добие на основните форми и бои во место, вклучувајќи позадина. Ова осигурува дека сликарство ужива максимална заштита, а тоа е да се биде предаден.
Обработка време на својата цел :
Затоа што сите репродукции се во рака-насликани, генерално тоа ќе потрае околу 10-15 дена за да се заврши по плаќање. Лесно Се Враќа Политика.
Чекор 3 - Градење на Форми
Откако undercoat на боја е во место, ние да почне изградба на форми на објекти во слика.
Чекор 6 - Комплетирање и Контрола на Квалитет
Откако сликата била завршена од страна на уметникот, нашата работа се уште не е направено.
Чекор 4 - Додавање на текстура
Во овој момент, точно посебноста на секоја слика и секој уметник доаѓа во игра. Сите Репродукции се со Висок квалитет. Ве молиме обележете на вашата нарачка, ако сакате да се регистрирате уметникот име Меѓународни стандардни големини : 20 "x 24" ( 50x60 cm ), 24" x 36" ( 60x90 cm), 30" x 40" ( 75x100 cm ), 36" x 48 "(90x120 cm ) , 40" x 60" ( 100x150 cm ), 48 "x 72" ( 120 x 180 cm ) , Сите прилагоди на големината на располагање . На скицирање е нормално да се направи со молив или некои јаглен, во зависност од уметникот.
Чекор 7 - Пакет
За превозот, сите слики се покриени со тенок филм и свиткан во слика цевка. Ние започнете со додавање на одредена текстура и формата на специфични сликарство се репродуцира, дали тоа значи боење и потези на Renoir или невидена потези на Рејн. Промените може да се направи ако не сте задоволни со некои дела од сликарството.
Примероци од Нашите Завршени Слики :
Како Да се НАСЛИКА?
Чекор 1 - Скицирање на Слика
Добар beginnning е половина успех . Било измени, ако е потребно, се направени во овој момент.
Чекор 5 - Дополнителни Детали
Откако уникатен стил и мотив на сликање е во место, ние продолжи да додадете конечниот допира.Ние веруваме дека може да имаат огромен избор тука.

Декларирани спецификации

Големина (Инчен):
20x24, 24X32, 30x40inch, 36x48, 48x60inch
Материјал:
Лен
Тип:
Масла
Медиум:
Масло
Стил:
Апстракт
Поддршка База:
Платно
Рамка:
No
Форма:
Еден
Обликот:
правоаголник
Бренд Име:
Zemalu
Предмети:
Пејзаж
оригиналниот:
No
Техника:
Рачно Насликани
Рамка на режимот:
Платно Само
Место на Потекло:
Fujian, Кина (Копно)
Тип:
Handpainted
is_customized:
Yes

Комплементите на стоката

Врамени Печатени Водопад постер 5 парчиња Група Сликарство декор печатење на постер фотографија платно Бесплатен превозот/ny-1230

Ви благодариме за вашето разбирање.Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВ

DEN 1094.00 1094.40

без рамка модерниот цртан филм животинско Г-дин патка куче платно printings маслото отпечатена на платно дома ѕид уметност декорација

Ако не сте задоволни со оваа трансакција за било која причина ,ве молиме контактирајте со нас пред да за

DEN 212.00 353.28

Едрилици Шарени Торнадо Seascape Апстракт Маслото Платно Печатење за Статистика Дома Декор Мода Ѕид Уметност Подарок Уметнички

Квалитетот оценкаААА+ Висок квалитет Ако има проблем со вашата нарачка, бидете сигурни да контактирате

DEN 804.00 864.00

Hd Печатени Оган Змеј Слика Сликарство Платно Печатење На Декор Печатење На Постер Фотографија Платно Бесплатен Превозот/91034

Ако има проблем со вашата нарачка, бидете сигурни да контактирате со нас Количина над 100 парче / групи : 152

DEN 854.00 854.40

Кинески-мандарински патка бел цвет сценографијата маслото платно printings отпечатена на платно дома ѕид уметност декорација

на пример 36 X48inch, 40 X60inch, 48 X72inch ќе испрати express , испрати изразуваат различни во зависност од различните зе

DEN 299.00 497.28

Платно Печатење на Слика на Ѕид слика постер Трендафил цвеќе Модуларен слики Современ Дом Декорација Дневна Соба и Спална соба

Без Рамка / печатите Само Платно Материјал Платно Сликарство (а Не на Страна на Нафта Сликарство) Пакет

DEN 167.00 292.80

Формулиран со Висок Квалитет Евтини Уметнички Слики корејски Полуостров, Големи HD Современ Дом Ѕид Оркестарот Платно Печатење

* Ние ќе се вратат сите на вашите пари со исклучок на превозот и ракувањето со такси откако ќе го добиете

DEN 432.00 575.52

Топ мода Гроздобер RZ-DT-485 Маслото печати на Платно Вирџинија сајтот Слики Декоративни Сликарство ѕид уметност, занает налепница

* Ако имате какви било прашања или проблеми пред или по купувањето, ве молиме контактирајте со нас пред д

DEN 360.00 479.52

2017 Платно Сликарство Последици Ѕид Уметност 5 Панел Модерните Морски Бран Пејзаж Сликарство Слика Платно Уметност За Дневна

Квалитетот рејтинг ААА+ Висок квалитет.51 Цена : $13 Услуги на клиентите Можеме да обичај било која големин

DEN 437.00 624.00

HD Печатени 5 Парче Платно Уметност Тапани Музички инструмент Сликарство Шума Ѕид Слики за Дневна Соба Модерна Бесплатен Превозот

Ве молиме да се свесни дека секоја наплата ќе бидат издадени на истиот начин на кој купувачот ги плаќа н

DEN 335.00 446.88

COLORFULBOY Панда Срцето Цитат Ѕид Уметност Платно Сликарство Нордиските Постери И Цртежи на Животински Акварел Ѕид Слики Детска

Опис на производот : COLORFULBOY Панда Срцето Цитат Ѕид Уметност Платно Сликарство Нордиските Постери И Црте

DEN 198.00 253.44

Топла продажба на рачно изработени маслото Животни Евтини Слика Frameless На Платно прекрасна куче за соба Дома Декорација Дома

П : што eacute; Што треба да правам, ако не го примите моето купување?О : ако не го добиете неговото купување,

DEN 615.00 1008.00

Убаво Бенедикт Cumberbatch Постер Обичај Сатен Постер Печатење На Ткаенина Ткаенина Ѕид Постер Печатење Свила Ткаенини Печатење

Ве молиме не ја напушти која и Неутрални или Негативни повратни информации пред да не контактирате за в

DEN 258.00 335.52

Cityscape Ноќен Приказ Вијадукт Уметност Печати Слика Пејзаж Платно Слики за Дневна Соба Ѕид Уметност и Печатење на Постер Дома

Ви благодариме! 3 Ви благодариме за се што доаѓа.Квалитетот оценкаААА+ Висок квалитет.АКО сакате рамка в

DEN 816.00 960.00

Уметникот Рака-насликани Шарени Косата Модерен Дама Носи очила за сонце, Маслото за Ѕид Оркестарот Слика Модерна Слика маслени

За да ги Прилагодите : Ние сме мило да ве поддржат различни големина, боја или нов дизајн Нема потреба да

DEN 1665.00 3264.00

Цртан филм Геометрија Боја Блокови Апстракт Ѕид Уметност Платно Постери и Отпечатоци Сликарство Модерна Ѕид Слика Детска Спална

Постер е отпечатена на Платно што е еден вид на најдобриот материјал за постер,тоа е густа,storng,водоотпо

DEN 196.00 268.32

Hd Печатени Волкот Група Сликарство Платно Печатење На Декор Печатење На Постер Фотографија Платно Бесплатен Превозот/91038

Овој објект е ОТПЕЧАТЕНА, а НЕ РАКА БОЈА!Тоа е Врамени, е Подготвен да се откажам! Носила / Рамкаврамени н

DEN 854.00 854.40

година Реално Последици Без Рамка 5 Компјутери Пејзаж Сликарство Платно Ѕид Уметност Слика Дома Декорација Дневна Соба Печатење

Се протегала и врамени Unstretched (валани во една цевка) се купи : не врамено Dropship наредби директно на вашиот

DEN 437.00 624.00

Убаво Бритни Спирс Постер Обичај Сатен Постер Печатење На Ткаенина Ткаенина Ѕид Постер Печатење Свила Ткаенини Печатење На Постер

Приемот на стоката се најде било какви прашања, ве молиме испратете информации контактирајте со нас, ни

DEN 258.00 335.52

HD Печатени 5 Парче Платно Уметност Dachshund Куче Раса Сликарство Врамени Ѕид Слики За Дневна Соба и Спалната соба Бесплатен

Голема Цел Од Голем Попуст! Добредојдовте на големо врамени / формулиран сликарство и dropshipping Обично ние

DEN 335.00 446.88

Висок Квалитет На Јапонски Аниме Платно Цртан Филм Наруто Cuadros Формулиран Маслото Цртан Филм Wall Art Слика Дома Декорација

П : Дали овој производ доаѓаат со мало пакет?A : имаме прогласи пакување детали за опис на секој производ,

DEN 440.00 863.52

класичен Кинески црвено жолта peony цвет сценографијата маслото платно printings отпечатена на платно ѕид уметност декорација

Ако ви треба други големина, ве молиме контактирајте со нас, ние може да обичај било големини за вас Поне

DEN 299.00 497.28

Убава Канцеларијата Оркестарот Гроздобер Автомобили Боја Сликарство Printings Ѕид Платно за Дневна Соба Декоративни Уметнички

Ви благодариме! 3 Само контактирајте со нас прво , ние го реши ова прашање за вас Објектот ќе биде предаде

DEN 480.00

Апстракт рачно изработени Слики со Висок Квалитет Пејзаж Маслото Висат Слики за Домашна Декорација не Framed1 Peices Сликарство

Ве молиме контактирајте ја нашата попродажбата на услугата ако имате следниве проблеми : 1) примените ра

DEN 801.00 1128.48