• Новак
Brushless Мотор RC Хеликоптер V950 2.4 G 6CH 3D 6G Систем Flybarless професионални rc хеликоптер RTF електрични рк играчки за подароци

Brushless Мотор RC Хеликоптер V950 2.4 G 6CH 3D 6G Систем Flybarless професионални rc хеликоптер RTF електрични рк играчки за

DEN 10214.40
DEN 8172.00 -20 %

Достапност
Производот е достапен


известувања:
Бидејќи оригиналната кутија големина повеќе од transportat големина, така што ќе соодветни сечење на оригиналната боја за транспорт. Но, пакувањето е уште една убава подарок кутија
specitions: Еден перките на хеликоптерот, пофлексибилна, брзо, ви носи нови возбудливи искуства Flybarless систем, aerodynamically дизајниран за да се постигне екстремна стабилност 3 D / 6 G режим, може да биде вклучен слободно 3 D режим за 3-оската жиро, чувствителни и флексибилни, погоден за aerobatic лет 6 G на чекање за висока прецизност 6-оската жиро, гарантира постојан лета, погоден за почетници Висока моќност 1912 2830 KV brushless мотор, го прави лесен за ракување и контрола 2.4 G анти-мешање технологија овозможува повеќе хеликоптери да лета заедно Посилни ветер отпор, полесно да го контролираат Направен од тешки материјал, анти-шок и трајни Со трепкачко светло, што го прави подобро ноќен лет Функции : горе, долу, напред, назад, сврти лево, свртете десно, лево и десната страна летаат, летаат aerobatic
Пакет Листа: 1 x Хеликоптер, 1 x Предавателот, 2 x Нож, 1 x Батеријата 1 x Рамнотежа Полнач, 1 x Адаптер, 1 x Двојазичен Прирачник за Корисникот на англиски и Кинески, 1 x Pack на Додатоци

Декларирани спецификации

Тип:
Хеликоптер
Карактеристики:
Далечински Управувач,Шок Отпорни
Воздушна Фотографија:
No
Контролор На Батеријата:
*1.5 АА батерија(не вклучувајќи)
Возраст Опсег:
8-11 Години,> 14 години,> 8 години,12-15 Години,5-7 Години,> 6 години,Grownups
Далечински Растојание:
100-150m
Состојба на Собранието:
Подготвени-to-Go
Материјал:
Пластични,Метални
Полнење Напон:
3.7 V
Пакетот Вклучува:
Полначот,Оригинална Кутија,Оперативни Инструкции,Батериите,Далечински Контролер
Предупредување:
Не се погодни за деца под 6 години
Приклучоци Тип:
ве молиме погледнете го упатството
Гаранција:
1 месец
Бренд Име:
HeLIC Max
Димензии:
46.00 x 45.00 x 17.00 cm
Контролор На Владата:
MODE2
Контрола На Канали:
6 Канали
Извор На Енергија:
Електричен
Далечинска Контрола:
Yes
Број На Модел На:
V950
Време На Полнење:
околу 50-60mins
Моторни:
Brushless Мотор
Акција Време:
околу 15-16mins

Комплементите на стоката

ГОЛЕМА 70CM Големи легура Далечински Управувач Хеликоптер рк голема хеликоптер Антенски UAV Несреќа отпорни играчка Додаток на

известувања:Бидејќи оригиналната кутија големина повеќе од transportat големина, така што ќе соодветни сеч

DEN 4216.00 5270.40

3.5 CH RC Хеликоптер Модел Играчки Со Светлина Интелигентни Авион 3.5 канал Далечински Управувач Радио Контрола Играчка Електронски

Исклучителен Дизајн,Најдобар Дар за Деца Производ Параметри : Хеликоптер Големина : 22 x 4 x 9.5 x 12cm Материја

DEN 1247.04