• Новак
Д1 SPEC Thermostatic Мерач Радијатор Капа 0.9 бар/1.1 бар/1.3 лентата за Мали Главата Сина Покрие Д1-SXG09

Д1 SPEC Thermostatic Мерач Радијатор Капа 0.9 бар/1.1 бар/1.3 лентата за Мали Главата Сина Покрие Д1-SXG09

DEN 154.08

Достапност
Производот е достапен

Професионалната инсталација се препорачува.
!!Повеќето од нашите производи не дојде со installtion инструкции и целата продажба е добредојден!!
Откако ќе најдете нешто на нашите било грешка,Добредојдени да не контактирате.
Answer : ___________________________ NOTE : temp премногу помал или премногу високо прочитаните е неточна.3 бар
Друга Глава притисок во парк премногу.
Боја : Сина Ист како на сликата
Функција :
* Д1 СПЕЦИФИКАЦИИ на Производот. Топлината температури до 240 степени.
Ги комбинира радијатор капа со температура колосек. Мерење на температура на вода, не temerity за да го отворите капакот на резервоарот за да се спречи опасност. Ние продаваме DIY (Do It Yourself) Објекти со мали исклучоци.3 лентата за Мали Главата Сина Покрие Д1-SXG09 Д1 Spec Мали Термо Главата Thermostatic Мерач Радијатор Капа
Примена
Д1 Spec радијатор капи се во зајакнување на силиконски материјал за подобрување на радијатор капа адаптација.
Со црвена силикони печат за подобра адаптација.
Направени од палка алуминиум материјал за сила и издржливост.
Што се купување на 100% Сосема Нов од : D1 SPEC Thermostatic Мерач Радијатор Капа 0.
Директни топ-на инсталација. Ние ја преземе никаква одговорност во наставата како да го инсталирате.
Мерка coolant температура да кажете, ако тоа е безбедно да се отвори радијатор капа.
Мала Глава (0.
Мала Глава Притиснете : 0.3 бар )ви Одговара на најчесто автомобил за Toyota, за Мицубиши, за Lexus, за Хонда и за Suzuki.
НИЕ ПРЕПОРАЧУВАМЕ PROFESSIONALINSTALLATION! *Без инсталација Алатка и Без настава се Вклучени, Професионална Инсталација се Препорачува* Сите предмети се Нови освен ако не е поинаку наведено на листата.

Декларирани спецификации

Тип На Објект:
Резервоарот Опфаќа
Објектот Ширина:
000inch
Име На Модел:
Д1-SXG09
Објектот Висина:
000inch
Модел Година:
1945-2017
Објектот Должина:
000inch
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Бренд Име:
D1SPEC
Материјал Тип:
Алуминиум+Rubbler
Објектот Тежина:
0.25kg
Специјални Функции:
Универзална
Објектот:
Глава Thermostatic Мерач Радијатор Капа
Точка име :
Safe Термо Радијатор Капа
Заменете:
радијатор капа
Состојба:
100% Сосема Нов
боја:
Исто како што сликите покажуваат
Количина:
1 buc
Топлина температури:
до 240 степени
Мала Глава Притиснете:
0.9 бар/1.1 бар/1.3 бар
Радијатор Капа Компатибилност:
за Хонда, Тојота Мицубиши Lexus
Гаранција:
Yes

Комплементите на стоката

Автомобил-стил на резервоар за гориво покритие за камион SCANIA гас капа со копчето за заклучување 2993923 1402004 1481301 автомобили

1Описза камион Scania делови гас капа2МатеријалИсто како и оригиналниот3Површината бојаЦрна4ОЕМ Бр.29939235Ин

DEN 547.00 576.00

Карбонски влакна Автомобил Надворешноста Нафта Гас на Резервоар за Гориво Капа Покрие Трим Декорација за BMW F82 F83 М4 2 Вратата

Ние сме производител кој произведува над илјада модел на делови за автомобили l6 ГАС DOHC Turbocharged за 2014 год

DEN 2781.00 3233.28