• Новак
KZLTD Три Фаза Цврста Состојба Реле 80A РБС Реле 3-32V DC до 30-480V AC СР Реле Цврста Состојба Три Фаза AC DC Врска

KZLTD Три Фаза Цврста Состојба Реле 80A РБС Реле 3-32V DC до 30-480V AC СР Реле Цврста Состојба Три Фаза AC DC Врска

DEN 1696.80

Достапност
Производот е достапен


За Плаќање
Ali Express ви обезбеди многу начини да се заврши плаќања.
Кина Пост Регистрирани Воздух Mail
20-60 Работни Дена
EMS
10-20 Дена
ТНТ
Од 3-7 Работни Дена
UPS-от
Од 3-7 Работни Дена
FEDEX
Од 3-7 Работни Дена
DHL
Од 3-7 Работни Дена
Известување Ние не сме одговорни за било царински давачки или увозни даноци. Ние силно препорачуваме да изберете реле со 100% бакар терминали за безбедност на луѓе и машини.
• Излезна струја од реле треба да биде најмалку 2 пати од големината на resistive товари и 6 пати индуктивен товари.
• Кога оптоварување тековната е 5 A или поголеми, heatsinks се предлага да се користи заедно со релеи. Но, ако не, ве молам, исто така ни даде шанса да се подобри и да ги задоволи пред какви било негативни или netural повратните информации. Напредна Технологија на Заварување Силикон контролирани rectifier и алуминиумска плоча се лемење систематски.Други евтини оние кои сериозно не може да се спореди со нашиот. Ве молиме прочитајте ги известувања во производот страница внимателно и да се обрне внимание на своите размислувања пред инсталацијата.
Повратни Информации & Контактирајте Со Нас
Вашата доверба за нас и нашите производи се многу ценети.
• Две години гаранција за сите функционални дефекти на цврста состојба релеи .
ОБЈЕКТОТ
ПАРАМЕТАР
Бренд Име
KZLTD
Име На Производ
Три - фаза Цврста Состојба Реле
Број на модел на KS3-80 DA
Контрола на Владата DC да AC ( Нула-премин )
Влез/Контрола На Напон
3-32 VDC
Излез/Load Напон
30-480 VAC
Излезна Струја
80 A
Амбиентална Средина
-20~85 Целзиусови Степени
Работа Индикатор
LED
Еднократна Време
10 MS
Услуга Пати
> 1 Милион
Надворешни Димензии
74x33x105 MM
Нето Тежина
300g
Карактеристики На Производот :
Никаков контакт, никаква бучава, никакви искра; широк работа напон спектар, брз и стабилен реакција, висока електромагнетна компатибилност, одлична топлина мијалник, анти-вибрации, експлозија-доказ, долгогодишна употреба.

Декларирани спецификации

Контакт Оптоварување:
Висока Моќност
Бренд Име:
KZLTD
Заштита На Функција:
Запечатени
Број На Модел На:
KS3-80DA
Теорија:
цврста состојба реле
is_customized:
Yes
Извор На Енергија:
AC
Употреба:
Општа Намена
Напон:
3-32VDC to 30-480VAC
Име На Производ 1:
цврста состојба реле
Име На Производ 2:
реле цврста состојба
Име На Производ 3:
рбс цврста состојба реле

Комплементите на стоката