• Новак
5pc водоотпорен 12v 19mm метал еден притисни копче за префрлање стартер не-заклучување w/ жица за автомобил компјутер

5pc водоотпорен 12v 19mm метал еден притисни копче за префрлање стартер не-заклучување w/ жица за автомобил компјутер

DEN 887.04

Достапност
Производот е достапен


2) Користење на соодветни износ на скалирање прав и задржување на pin терминали за статус надолу кога лемење.1%
Наплата
Франција
Го оценувате (точка пристигна)
10.4%
Наплата
Австралија
Го оценувате (точка пристигна)
21. И сосема нов замена ќе бидат испратени до вас во нашите превозот цена или рефундирање ќе се направи по договор, ако тоа е во согласност со нашата гаранција состојба.
Спецификација :
Модел
JQ19-11
Терминал вид
PIN терминал
Вклучете спецификација
36vdc/2 A
Тип на прекинувач
C(една пауза поени snap-акција промена-во текот на контакти
Вклучете спецификација
О : 5 A Ui : 250vac
Контакт отпор
Помалку од 50 метри ohm
Отпорност на изолација
Повеќе од 1000 M ohm
Dielectric сила
2000vac
Температурата на работа
-20 ~ +55 степен
Механички живот
Повеќе од 100000 пати
Електрични живот
Повеќе од 50000 пати
Панел дебелина
1~10мм
вртежен момент
5~14 Nm
Оперативен притисок
3~5 N
Оперативен Мозочен Удар
За 3.7%
Наплата При примањето на производот, ве молиме бидете сигурни дека производот не е оштетени или исчезнати за време на транспортот пред потпишување на пратката.7%
Наплата
Обединето Кралство
Го оценувате (точка пристигна)
9.
Повратни информации ве Молиме љубезно се направи примање на потврда на Aliexpress откако ќе го добиете производот. Ние брод на светот(освен APO/FPO), преку Регистрирани Кина Пост Воздухопловната, која достигнува повеќето земји во рок од 10 до 20 работни дена, а понекогаш може да биде потребно повеќе време, поради дестинација царинска постапка и други фактори.
Гаранција & Гаранција 12 месеци Гаранција. Ви препорачуваме да ја користите 25w електрични лемење железо и заврши лемење во рок од 30 секунди.

Декларирани спецификации

Напон:
6V, 12V, 24V, 110V, 220V, 3V, 48v, 36v, 5V
Тип На Објект:
Прекинувачи
Материјал:
Легура
Гаранција:
1 година
Карактеристики:
висок квалитет на метал еден
Тип На Прекинувач:
Притисни Копче За Префрлување
Број На Модел На:
JQ19-11
сертификација:
CCC
Бренд Име:
HUPSUN

Комплементите на стоката

1pcs 16mm L37 Авион Цинк Легура Метал Притисни Копче за Префрлање Автомобил Измена Рог Врата се Префрлите на Автоматско Ресетирање

Кредитна картичка, T / T банка, Moneybookers, дебитна картичка.Приближната превозот времето во различни земји п

DEN 96.00 100.80