• Новак
2017 Freeshipping 8x дигитален зум 16MP professtional dslr фото камера со 2.4 Инчен TFT LCD Дисплеј DC-510T Авто-Тајмерот за видео камера

2017 Freeshipping 8x дигитален зум 16MP professtional dslr фото камера со 2.4 Инчен TFT LCD Дисплеј DC-510T Авто-Тајмерот за

DEN 4319.52

Достапност
Производот е достапен

0 M CMOS Сензор
Резолуција на сликата
16.0 ПРАТЕНИК : 2048 x 1536
2.ние и ветуваме ќе дадеме нашата најдобра услуга за вас.5 м - 8
Изложеност
Авто
Баланс На Белата Боја
AUTO, СОНЧЕВО, ОБЛАЧНО,ВОЛФРАМ,ФЛУОРЕСЦЕНТНИ
Флеш
Auto, надвор, На
Self timer
10 Вториот Self Timer
Димензии
113 x 85 x 96 MM
Тежина
375g (не вклучува батерија, широк агол на објективот)
СИСТЕМ ПОТРЕБИ
компјутер со процесор подобро од Pentium MMX 233mhz (XP : Pentium ii 300mhz) ,windows 2000 / me / XP , минимум 64 MB ram меморија (XP; 128 mb) ,500 MB на хард-дискот , USB port, CD-соба возачот , 800x 600 пиксели, 16-битна боја на екранот компатибилен следење
Macromode
никој
Производ Слики
Додатоци & Пакување
Вистинска слика за Сертификација s Компанија Информации Winait Технологии Ltd.4" TFT LCD екран 5.0 ПРАТЕНИК : 1600x1200
Формат На Датотека
JPEG / AVI / WAV / EXIF 2. е на издржување на глобалниот пазар од 1999 година.2 / DPOF
Вредност На Експозиција
- 2ev ~ +2ev
Резолуција на видео
320 X240 ; 640 X480
Зум
8x Дигитален Зум( РЕАЛНО ВРЕМЕ)
Интерфејс
USB конекција; TV излез; NTSC/PAL
За TV Излез
поддржува NTSC/PAL боја систем
Фокус Опсег
1.0 ПРАТЕНИК : 4023x3024
5.4 Инчен TFT LCD Дисплеј DC-510 T Авто-Тајмерот за видео камера SLR камера Опција 1 : стандарден пакет Опција 2 : додадете 8 G картичка Опција 3 : додадете 16 G картичка Опција 4 : додадете 32 G картичка
Note1 : Овој модел е основна slr камера за основно луѓето да го користат и да научат,квалитетот не е добар
Напомена 2 : pcackage не contian CD или tridpod
Главните карактеристики Слични dslr фото камера 2.2017 Freeshipping 8x дигитален зум 16 MP professtional dslr фото камера со 2. Превозот
.0 ПРАТЕНИК : 2560x1920
3.Нашите производи имаат CE,FCC,Rohs Сертификати итн.

Декларирани спецификации

Пакет:
стандард, додадете 8g картичка, додадете 16g картичка, додадете 32g картичка
Број На Модел На:
DC-510T
Аудио Формати На Датотеки:
N/A
Тежина:
301g-400g
Пиксели:
5-6 милиони
Употреба:
За Домашна Употреба
Чување Тип:
SD Картичка
Тип На Сензор:
CMOS
Екран На Допир:
No
Тип:
Професионални
NightShot Функција:
No
Медиуми Тип:
HDD / Флеш Меморија
Стабилизација На Слика:
Оптички Стабилизатор На Сликата
Филмови Формати На Датотеки:
N/A
Бренд Име:
Winait
Сензор Големина (инчи):
1/2.8 инчи
Оптички Зум:
Фиксен Фокус
Големина На Екранот:
2 - 3
Висока Дефиниција Поддршка:
1080P (Full-HD)
Дисплеј Тип:
Не-touch
Тип:
компактен
Датум На Издавање:
До 2015
Посебна Карактеристика:
Евтини камера
Резолуција На Сликата (Видео):
(640x480)
Фокусна Должина:
1.5-8.0 mm
Тип На Батерија:
Батерија На Пакет
Крајната Резолуција:
4608*3456

Комплементите на стоката

18 Мега Пиксели Компактен Дигитална Камера DC-530I Евтини Цена 2.7 720P HD Користи Камерата за Дигитален Видео Рекордер Лице&Препознавање

7" 720 P HD Користи Камерата за Дигитален Видео Рекордер Лице&Препознавање на НасмевкаКарактеристики1...

DEN 1775.52

24 Мега Пиксели Водоотпорен Дигитална Камера DC-16 1080P HD Професионални Дигитална Камера Мини DVR Со Лице&Препознавање на Насмевка

Ние се специјализираат во дигитални производи како што се дигитални камери, дигитални видео камери, диг

DEN 2879.52