• Новак
10x PKCELL D Големина 1.2 V 5000mAh NiCD Батерија Батерии со Јазичиња Брза Испорака

10x PKCELL D Големина 1.2 V 5000mAh NiCD Батерија Батерии со Јазичиња Брза Испорака

DEN 3023.52
DEN 2328.00 -23 %

Достапност
Производот е достапен


Карактеристики и Предности : Висок квалитет D Големина Ni Cd батерија батеријата. Станот Врвот. Обезбедува долгата употреба на времето на плаќање со оваа многу висока 5000 m Ah капацитет. Дизајниран за подобрени перформанси за висока потрошувачка апликации како што се појавата осветлување, преносни уреди, електрични алатки. Брзо полнење на 1 C стапка и сигурен циклус живот до 1000 пати во 0.2 C стапка. Доверлив "Tenergy" Батерија Бренд за перформанси и сигурност. Одличен квалитет - најдобра цена.
Технички Спецификации : Хемија : Ni Cd Бренд : PKCELL Капацитет : 5000m Ah Напон : 1.2 V Димензии : 33 x 60 mm(Дијаметар x Височина) Тежина : App 150g Терминал Напишете : Рамни Врвот со Јазиче

Декларирани спецификации

Номиналниот Напон:
1.2 V
Број На Модел На:
NiCd C Батерија На
Поставете Тип:
Само Батерии
Тип:
Ni-CD
Номиналниот Капацитет:
>3500mAh
Големина:
D
Бренд Име:
Pkcell
Замена На Батеријата:
No
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
Напон:
1.2V
Капацитетот На Батеријата:
5000mAh
Големина:
D
is_customized:
YES
Терминал Вид:
Станот Врвот со Јазиче
Замена На Батеријата:
No

Комплементите на стоката

8Pieces(4Pc/Картичка)600mAh ААА 1.2 V Ниска Само-отпуштање ЛСД Полнење NIMH Батерија За Дома ТВ Далечински Управувач,Детски Играчки

8 Pieces 1 Pack 600m Ah ААА 1.2 V Ниска Самоотпуштање ЛСД Полнење NIMH БатеријаПодготвен да се Користи Ni Mh Батерија AAA /

DEN 525.00 719.52