• Новак
Воздушна Операција Начин Пумпа BML-15C Двојно Дијафрагмата Пумпа

Воздушна Операција Начин Пумпа BML-15C Двојно Дијафрагмата Пумпа

DEN 10464.00

Достапност
Производот е достапен

Се изразат преку DHL,Fed Ex,ТНТ,EMS,UPS-от и Сингапур Пост. Дијафрагмата Пумпа може да пумпа честички течни;
4.7 Mpa
Број На Модел На
BML-15 C
Материјал на Пумпа Тело
Алуминиум легура
Материјал на Дијафрагмата
PTFE
Карактеристики :
1. Или друг рок на плаќање : Paypal, Запад Унија (ве Молиме љубезно ве молиме да контактирате со нас за да добиете сметка.
2, ве Молиме љубезно укажуваат на декларираната вредност за царинска ако се потврди цел,
ако не,ние ќе ги пријават истите со цел vaule. Ви благодарам многу !
.
Производ Параметри :
Флукс
35 L/мин
Завртка Нишка
Британскиот Систем
Адсорпција Растојание
7m
Течни Влезот калибар
1/2"
Растојание
70m
Течни Штекер калибар
1/2"
Max.)
За повратни информации : 1. Течноста може да биде пренесен од страна на дијафрагмата пумпа е широк, на вискозност од низок до висок, од корозивна течност да слатка течност.
На тој начин горенаведените карактеристики кои пневматски пумпи поседува, овој вид на пумпа е постепено нападнале други пумпа на пазарот кога тој е роден и покријат дел од неа. Платите на Aliexpress Зачувам преку кредитна картичка . Бидејќи тоа е користење на воздух како моќ, дијафрагмата пумпа не топлина и создаваат искри; погоден за употреба во запаливи и експлозивни средина. Бидејќи вашето мислење е многу важен за нашиот бизнис развој, ако сте задоволни со нашите производи и услуги, срдечно ве покануваме да ја напушти позитивни повратни информации до нас. Ние ќе ви обезбедиме нашата најдобра услуга со вас да ги реши сите проблеми. Дијафрагмата Пумпа е мал, светлина и лесно да се движите.

Декларирани спецификации

Број На Модел На:
BML-15C
Тип:
пумпа
Примена:
Мастило циркулаторниот систем
Пумпа Тело Материјал:
Алуминиум
Големина:
1/2
флукс:
35L/мин
Цврсти честички граница:
2mm
Дијафрагмата материјал:
PTFE
Адсорпција Растојание:
7mm
растојание:
70m
Max. Испуштање Притиснете:
0.7 Mpa
Користење на воздушниот притисок опсег:
0.2-0.7 Mpa

Комплементите на стоката

CE, ISO TN25 TDA Близнак Вретено Воздух Цилиндар Понесе 25мм Удар 10-45mm Двојна Акција Воздушна Пневматски Цилиндри Двојно Дејство

CE, ISO TN25 TDA Близнак Вретено Воздух Цилиндар Понесе 25мм Удар 1045mm Двојна Акција Воздушна Пневматски Цилинд

DEN 1108.00 1166.40