• Новак
Воздух-управувана Дијафрагмата Пумпа BML-40A Алуминиум Двоен Начин Пневматски Дијафрагмата Пумпа

Воздух-управувана Дијафрагмата Пумпа BML-40A Алуминиум Двоен Начин Пневматски Дијафрагмата Пумпа

DEN 24960.00

Достапност
Производот е достапен

Ние ќе ви обезбедиме нашата најдобра услуга со вас да ги реши сите проблеми. Бидејќи вашето мислење е многу важен за нашиот бизнис развој, ако сте задоволни со нашите производи и услуги, срдечно ве покануваме да ја напушти позитивни повратни информации до нас.
Воздух-управувана Дијафрагмата Пумпа BML-40 A Алуминиум Двоен Начин Пневматски Дијафрагмата Пумпа
Опис :
Пневматски дијафрагмата пумпа е нова пренесување на машина, што е најновиот роман вид на пумпа. Ви благодарам многу !
. Платите на Aliexpress Зачувам преку кредитна картичка . Ве молиме контактирајте со нас пред да замине никакви негативни или неутрални повратни информации до нас. Компримиран воздух како извор на енергија, може да се користат во било корозивна течност, со течни честички, висока вискозност, лесно испарливи, запаливи, токсични течност. Ако примите парцела ве молиме запомнете да го потврдите вашето прием за нас и напишете го вашиот коментар, тоа ќе биде високо ценета! 2. И тоа е се стекнат задоволни ефект. Место во сите видови на посебна прилика; се користи за транспорт на медиумот на кој генералниот пумпа не може да го стори тоа.
Постојат четири материјали во Пневматски Дијафрагмата Пумпа : пластични, алуминиумски легури, леано железо и челик.
На тој начин горенаведените карактеристики кои пневматски пумпи поседува, овој вид на пумпа е постепено нападнале други пумпа на пазарот кога тој е роден и покријат дел од неа.8 Mpa
Флукс
379 L/мин
Растојание
70m
Висина на само-апсорпција
7m
Max.
Повеќе производи pls ве молиме кликнете тука :
Многу важно !!
1, ве Молиме љубезно ја напушти валидна e-mail адреса и телефонски број за да ни се за олеснување на контактот навремено.

Декларирани спецификации

Број На Модел На:
BML-40A
Тип:
пумпа
Воздушниот Притисок На Користење:
0.2-0.8 Mpa
Материјал На Школка:
Алуминиум
Воздушен Интерфејс:
1/2 инч
флукс:
379L/мин
Материјал на Дијафрагмата:
PTFE
Течни Влезот и Излезот калибар:
1-1/2 инчи
Max.дозвола преку granula:
4.8 мм
Највисок Притисок:
0.7 Mpa
боја:
Црна

Комплементите на стоката

CE, ISO TN25 TDA Близнак Вретено Воздух Цилиндар Понесе 25мм Удар 10-45mm Двојна Акција Воздушна Пневматски Цилиндри Двојно Дејство

CE, ISO TN25 TDA Близнак Вретено Воздух Цилиндар Понесе 25мм Удар 1045mm Двојна Акција Воздушна Пневматски Цилинд

DEN 1108.00 1166.40