• Новак
Нови Оригинални 5 во 1 на Квалитетот на Водата, PH Метар Дигитални Мулти-параметар Висока Прецизност Вода ги Следи ЕУ Plug Уред Инструмент

Нови Оригинални 5 во 1 на Квалитетот на Водата, PH Метар Дигитални Мулти-параметар Висока Прецизност Вода ги Следи ЕУ Plug Уред

DEN 5568.00
DEN 4900.00 -12 %

Достапност
Производот е достапен

01 ЕЗ
СП : 0.99 ЕЗ
СП : 0.
Може да онлајн мониторинг за долго време.2 во
Пакет Тежина : 705g / 24.
Лесен за користење и овозможува размена на инстант прикажување на резултатите.
Може да работи континуирано повеќе од 10 часа, на моќ прекинување или отворено без моќ по полнењето на батеријата за 3 часа.1 p H
Температурата ±1.01 p H
Температура : 0.9 СП
TDS : 10 ~ 9990ppm
Резолуција : тел : 0.00 p H
Температура : 0 Centigrade ~ 50 Centigrade(32°F ~ 122°F)
ЕК : 0.0 Centigrade
ЕК,СП,TDS : ±2%F.0 во
Објектот Тежина : 235. S
Температурна Компензација : 0°C ~ 50°C (32°F ~ 122°F)
Работна температура : 0°C ~ 50°C (32°F ~ 122°F)
Напојување : DC 6 V (Адаптер Употребливи)
Боја : Сина
Материјал : ABS
Објектот Големина на : 15.
dianxiaobao_1
dianxiaobao_2
Нови Оригинални 5 во 1 на Квалитетот на Водата, PH Метар Дигитални Мулти-параметар Висока Прецизност Вода ги Следи ЕУ Plug Уред Инструмент
Карактеристики :
Се користи за мерење на PH / Температура / ЕЗ / СП / TDS на решение.1 Centigrade
ЕК : 0.
Се применуваат во извори на вода, аквариум, хидропоника, бањи, базени и други водни системи.
Clear LCD екран со заднинско осветлување.
Лесно калибрација на p H и TDS со само еден мини-шрафцигер.
Автоматска температурна компензација.
CE Потврдија да Понуди Побезбедно и Прецизни Мерења на локации.1 СП
TDS : 10ppm
На точноста : тел : ±0.3 оз
Пакет Големина : 24 * 20 * 5.
Спецификации :
Опсег : тел : 0.9 оз
Пакет Листата :
1 * 5 во 1 Метар
1 * Упатство
1 * Спроводливост Electrode
1 * тел Electrode p H Electrode
1 * Температура Electrode
1 * AC-DC Адаптер
2 * Вшмукување Чаши
1 * Пластични Кука
1 * Мал Шрафцигер
dianxiaobao_3
dianxiaobao_4.

Декларирани спецификации

Бренд Име:
niusiwen
Дисплеј Тип:
Дигитални
Со Светлото Или Не:
Yes
Број На Модел На:
OW117
Материјал:
ABS
Напојување:
DC 6V (Адаптер Употребливи)
Работна температура:
0C ~ 50C (32F ~ 122F)
Температурна компензација:
0C ~ 50C (32F ~ 122F)
Точноста:
+-0.1 ph
Температура:
+-1.0 Centigrade
Резолуција:
0.01 pH
Temperature1:
0.1 Centigrade
Опсег:
0.00 ~ 14.00 pH
Temperature2:
0 Centigrade ~ 50 Centigrade(32F ~ 122F)

Комплементите на стоката

Висока Прецизност +/-0.1 Пенкало Тип Дигитални pH Метар Водоотпорен на Квалитетот на Водата, Ph Мерење Виолетова Боја Преносни

Повратни информации : За вашето задоволство и позитивни повратни информации е многу важна за нас.Потопи

DEN 873.00 959.52

300pcs страна на курирската служба DHL FEDEX Џеб Дигитални PH Метар Тест Пенкало Мултифункционален Тестер LCD дисплеј на Квалитетот

86 , потопи PH тестер на решение и да се приспособат со кои се дадени шрафцигер да ги бирате тоа во.1 p HТочно

DEN 60876.00 64080.00

1pcs со Висок Квалитет Преносни Пенкало Дигитални TDS Метар Филтер за Мерење на Вода со Висок Квалитет на Чистота Тестер P20

1pcs со Висок Квалитет Преносни Пенкало Дигитални TDS Метар Филтер за Мерење на Вода со Висок Квалитет на Ч

DEN 137.00 185.28

Нови пристигнување мултифункционален дигитален 2 во 1 почвата, ph метар Влага Hygrometer тест за градина додатоци Заострените

2 PH (се однесува на ораници и училница експерименти) l Работна температура : 550 C (Целзиусови 41122 F) l Калибра

DEN 1220.00 1487.52

Дигитален LCD ЕЗ Спроводливост Метар 0-9990us Аквариум Хидропоника Пливаат Базен Лабораторија Риболов Индустрија Квалитетот на

Повратни информации : За вашето задоволство и позитивни повратни информации е многу важна за нас...

DEN 574.00 623.52

Џеб Големина pH Метар Дигитален Квалитет на Вода Тестер за Домаќинство Вода за Пиење, Базени, Аквариуми, Хидропоника 0-14.0 pH

Секогаш го замени заштитна капа, по употреба.Потопи p H метар electrode во решение за да се тестираат (не треба

DEN 360.00 654.24

од fedex dhl 100pcs/многу Висока прецизност TDS тестер метар Квалитетот на водата чистота ЕУР вода electrolyzer електролиза пенкало

од fedex dhl 100pcs / многу Висока прецизност TDS Квалитет ЕУР вода electrolyzer електролиза пентоа доаѓа без мало поле

DEN 12351.00 17644.80

Дигитални TDS TEMP Метар Џеб Пенкало Тип Хидропоника Температура Филтер Тестер TDS-3 За Аквариум Базен Квалитет на Вода Чистота

Дигитални TDS / TEMP Метар Џеб Пенкало Тип Вода Тест Хидропоника Температура Филтер Тестер TDS3 За Аквариум

DEN 176.00 191.52

Преносни Пенкало Дигитални TDS Метар Филтер Допрете Флаширана Вода Квалитет на Чистота Следи Аквариум Базен ППМ TDS Растворени

Функција : Тежина : 35g Модел : TDS02 Димензии : 14 Купувачот треба да го врати производот во оригиналната усло

DEN 262.00 287.52