• Новак
1 Пар Магнетна Терапија Fingerless Ракавици Артритис, Болка Се Лекува Зглобовите Протези Поддржува Здравствена Заштита Алатка Нога Нега Алатка

1 Пар Магнетна Терапија Fingerless Ракавици Артритис, Болка Се Лекува Зглобовите Протези Поддржува Здравствена Заштита Алатка

DEN 129.60

Достапност
Производот е достапен


Спецификации :
Специјален дизајн ќе направи да изгледате оригинално.
Тоа е добар подарок за вашиот љубовник, семејството, пријател и свој колега.
Удобно, лесни ракавици обезбеди нежна компресија и масажа олеснување.
Не го попречуваат дневни активности.
Помага во подобрување на циркулацијата, забрзување на природен процес на зараснување.
Тие нудат концентрична круг магнети, обезбедување на единствен магнетно поле конфигурација што се усогласува на јони во вашиот крвта да се зголеми циркулацијата.
Овој дополнителен проток на крв забрзува зараснување, ја намалува болката, и rejuvenates вашата рака, и обезбедува оптимални магнетното поле на проблемот област.
Обезбедува болка во рацете предизвикани од артритис, вкочанетост, или општо за прекумерна употреба.
Нуди нежна компресија и масажа за целиот ден олеснување.
Ја зголемува циркулацијата и дава топлина терапија.
Растеглив материјал за светлина компресија и изолациони раце.
Fingerless дизајн за флексибилност во секојдневните задачи.
Погоден за мажи или жени. Една големина одговара на сите.
Идеален за артритис страдаат.
Не се погодни за пејсмејкерот за корисници или во текот на бременоста.
Тип : Ракавици
Материјал : Spandex
Облека за Нега : Рачно перење, Машина за миење
Големина : Една Големина
Забелешка : Поради светлината и на екранот за поставување разлика, објектот е боја може да биде малку поинаков од слики.
Пакет Се Вклучени :
1 Пар на Ракавици

Декларирани спецификации

Бренд Име:
HEONYIRRY
Тип:
Ортопедски Материјали
Број На Модел На:
A133
Материјал:
силикони,магнетни
Големина:
as picture show
Тип На Објект:
Нога Нега Алатка

Комплементите на стоката

100pcs/многу 13*100mm Високо ниво на Транспарентност Пластични Тест Цевка, Тешко Пластични Полистирен Тест Цевка со Приклучокот,

100pcs / многу 13*100mm Високо ниво на Транспарентност Пластични Тест Цевка, Тешко Пластични Полистирен Тест Ц

DEN 1557.12

500g пластични бел крем тегла со внатрешен капак за маска крем/ноќен крем/тело чистење крем/коса, восок/ суштината /крем пакување

Точка бр : TJS500материјал : ППголемина : 500 GИмаме 100g, 200g, 300g, 500g за вашиот referrence .за предметот : содржината на

DEN 1680.00

10pcs/Многу МИЛЕНИЧЕ 50мл Круг Рамо Пластични Шминка Козметички Шише Ампули Спреј Шише Парфем Контејнери Пополни Мали Келеш Магла

Вашето задоволство, нашите извршување!.*Зачувам е нашиот препорачува метод на плаќање,ние, исто така, acce

DEN 360.00 379.20

Бесплатен Превозот 30ml 40ml 100ml Празни Јасно Пластична Цевка Пакување Шише Врвот Одделение Нов Стил Бања сол Празни Козметички

Опис На Производот : Производи вклучуваат : Пластични Шише +Алуминиумски КапакШише Материјал : Пластика

DEN 1103.52

10PCS Мат Црна Козметички Прав Случај со Алуминиумска Палета Тави Огледало Празни Компактен Контејнери за Eyeshdow Руменило Усна

Точка Име : Мат Црна Козметички Прав Компактен Случај со Огледало, Празни DIY Компактен Контејнери за Eyeshdo

DEN 2560.00 2753.28