• Новак
Бесплатен превозот Висока прецизност сензор на температура на pt1000 2B тенките отпорник Heraeus Platinum Отпор Термометар RTD Сензор

Бесплатен превозот Висока прецизност сензор на температура на pt1000 2B тенките отпорник Heraeus Platinum Отпор Термометар RTD

DEN 724.80
DEN 681.00 -6 %

Достапност
Производот е достапен


Бесплатен превозот Висока прецизност сензор на температура на pt1000 2 B тенките отпорник Heraeus Platinum Отпор Термометар RTD Сензор
2 B прецизност : -+0.04% (500 C, 1000 часа) Анти-вибрации нивоа : најмалку 40g на забрзување (10-2000 Hz) Изолација отпор : > 100 MΩ, 20 C > 2 MΩ, 500 Влијание оценка : најмалку 100g забрзување (се променат по 8.Било какво барање за да се добие надоместок ,ве молиме да ги испратите назад предмети назад кон нас.Aliexpress поддржува Виза , Boleto , Master Card ,Маестро Дебитна Картичка ,Western Union,Webmoney,QIWI и преведување преку банка.Експрес испорака (DHL,Fedex,UPS-от,ТНТ, итн. Купувачите треба да се обрне на товарни назад во Кина, ако проблеми твое .0 м-р максимална PT1000 0.0 S услови на Животната средина : Кога се користи во сува средина само незаштитен Пакување : најголемиот Дел 100pcs Мерење на струја : PT100 0.3 м-р
Услуга На Клиентите
ПЛАЌАЊЕ
1. 3-7 Days ќе се дојде до вашиот дом од Експрес испорака
Пост услуга како што е Кина Пост се Регистрирате Воздух Mail ,Сингапур пост, Хонгконг Пост Воздух Mail достигне повеќето земји во рамките 15-45 работни дена,
Некои дестинација и други фактори може да потрае и до 60 дена.Кога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест.
Точност : -+0.Добредојдовте на Winwin ,
Ние нудиме на ПХБ,PCB монтажа,сите вид на компоненти(LRC и сите делови што треба ), SMT Матрицата , Модули,електронски Кабли,customzied Сензори .5 г) Од преносот на топлината коефициент : 0. Работно време : (UTC+8) 8 : 45-12 : 00 часот; 13 : 00-22 : 00 часот .За вашето задоволство и позитивни повратни информации е многу важно за нас, ве молиме оставете позитивни повратни информации и 5 ѕвезди, ако сте задоволни со нашата објекти и услуги .

Декларирани спецификации

Број На Модел На:
pt100 2B
Технологија:
Тенок Филм
Тип:
Термички Отпорник
боја:
Сина
is_customized:
Yes
Бренд Име:
custom-souring
Пакет Тип:
Throught Дупка
Состојба:
Нови
квалитет:
A
Отпорот:
PT1000
MOQ:
10

Комплементите на стоката