• Новак
Висок квалитет PM2.5 формалдехид на квалитетот на воздухот тестирање на температура и влажност, CO2 / TVOC сензор модул

Висок квалитет PM2.5 формалдехид на квалитетот на воздухот тестирање на температура и влажност, CO2 / TVOC сензор модул

DEN 3745.44
DEN 3745.00 -0 %

Достапност
Производот е достапен

опис на производот Liuhe сензор модул е збир на CO2 laser прашина, температурата и влажноста на воздухот, TVOC и формалдехид во еден интегриран квалитетот на воздухот сензор. Може да биде во реално време, откривање на животната средина, преку одреден протокол формат излез на податоци, лесен за употреба, со добра стабилност. На CO2 вредност се мери од страна на модулот е еднаков на TVOC излез. Ве молиме имајте во предвид кога се користи или купување. Може да се применат за да се преносливи инструменти, возилото системи, опрема за следење на квалитетот на воздухот, прочистување на воздухот машини, свежи системот за вентилација, климатизација, интелигентни апарати за дома и на други места. Оперативен напон : DC5 V 250m A Работна температура : 0 ~ 50 ℃ Оперативни Влажност : 15% RH-90% RH (без кондензација) загревање време : ≤ 3 минути Живот : 5 години (во воздух) Комуникација : сериски излез за Откривање параметри и резолуција :

Декларирани спецификации

Пакет:
TTL сериски излез, излез Modbus485
Камера Опремена:
No
Состојба на Собранието:
Речиси Готови
Бренд Име:
LOGOELE
Број На Модел На:
D695
Компатибилност:
Други
is_customized:
yes
Компатибилен:
Квалитетот на воздухот серија
Работен напон:
DC5V 250mA
Работна температура:
0-50 Целзиусови Степени
работна Влажност:
15% RH-90% RH (без кондензација)
Загревање Време:
Помала или еднаква на 3 минути
Живот:
5 години (во воздух)

Комплементите на стоката