• Новак
YONGNUO YN568EX III Безжична Господар Роб TTL ХСС Флеш Speedlite за Canon 5D Mark IV III II 5D 7D 60D 50D 700D 650D 600D 550D

YONGNUO YN568EX III Безжична Господар Роб TTL ХСС Флеш Speedlite за Canon 5D Mark IV III II 5D 7D 60D 50D 700D 650D 600D 550D

DEN 6445.92
DEN 4512.00 -30 %

Достапност
Производот е достапен

Ви благодариме многу за вашиот одлична разбирање.
Ø Компатибилен Со C и N е Оптички Транспортни Безжична Роб Флеш
Еден YN568 EX III може да соодветно го прифати мастер единица на YN600 EX-RT II、YN568 EX II、YN568 EX III、600 EX(II)-RT、580 EX II, и Канон командант и безжичниот сигнал на 7 D/60 D/600 D,сфаќа надворешен TTL и прирачник за блиц и stroboscopic флеш.и pls се задржи во допир откако ќе го постави цел.
Ø Поддржува Електрични Зумирање(24~105mm)
Поддржува автоматско и рачно зумирање, фокусна должина може да се различни помеѓу 24~105mm.
Ø Повеќе Активира Режимот Поддржан
YN568 EX III може да бидат предизвикани од страна на камера set-top, PC синхронизација активирањето и безжични оптички предизвика исклучување на камерата.Ако живеете во оддалечена област и ќе мора choosed слободен DHL или слободни Fedex,ве молиме да ни овозможи да го смените вашата точка да биде дадено од страна на Објавата.
YONGNUO YN568 EX III Безжична Господар Роб TTL ХСС Флеш Speedlite за Canon 5 D Mark IV III II 5 D 7 D 60 D 50 D 700 D 650 D 600 D 550 D Камери
Информација За Производот :
Одговараат за :
Погодна на Камерата Трепка во Безжични TTL Роб на режимот на :
Камера : за Canon 7 DII 7 D, 60 D, 600 D
Блиц : за Canon 580 EX II, Canon600 EXRT YONGNUO YN600 EX-RTII
Погоден Камера во TTL функција :
за Canon 1 Ds серија,1 D серија, 5 D, 5 DII, 5 DIII,5 DIV,7 DII 7 D, 20 D, 30 D, 40 D, 50 D, 60 D,350 D, 400 D/XTi,450 D/XSi, 500 D/T1i, 550 D/T2i, 600 D/T3i, 650 D/T4i 700 D/T5i 750 D/T6i,1000 D, 1100 D 1200 D 1300 D
Погоден Камера во S1 / S2 режим :
Било dslr фото камера со стандардна топла чевли
Карактеристики :
YONGNUO YN568 EX III
Ø Поддржува C Оптичкиот Транспорт безжична Господар Флеш
Во оптички транспортни безжична флеш снимање, на YN568 EX III може да се користи како господар единица да предизвика YONGNUO и Канон ЕКС серија speedlite (освен YN585 EX),поддржува 4 канали, се реализира безжична TTL, прирачник за блиц и stroboscopic флеш. Ние не гарантира испорака време на сите intermational пратки се должи на разликите во царинската расчистување пати во поединечни земји,кои може да влијаат на тоа колку брзо вашите производи е прегледан.

Декларирани спецификации

Бренд Име:
YONGNUO
Извор На Енергија:
4* АА големина на батерии(алкални или Ni-МЗ се употребливи)
Тежина:
350g
Екранот:
Yes
Пакет:
Yes
Температура На Боја:
5600k
Големина (WxHxD):
60*190*78mm (Продолжува држава)
TTL:
Yes
Број На Модел На:
YN568EX II за Canon
Компатибилен Камера Бренд:
CANON
Извор На Светлина:
ETTL / i-TTL, M, Мулти Режим

Комплементите на стоката

AINGSLIM Мини Selfie Прстен Светлина Пренослива Батерија 3 Ниво на Осветленост Флеш Светлината Темнина Подобрување Фотографски

Затоа, вашите повратни информации е од исклучително значење за нас Дополнителни трошоци или одложувања

DEN 288.00 479.52