• Новак
972 вати 36 volt 27 amp AC/DC висока моќност префрлување напојување 1000w 36v 27A AC/DC висока моќност индустриски трансформатор.

972 вати 36 volt 27 amp AC/DC висока моќност префрлување напојување 1000w 36v 27A AC/DC висока моќност индустриски трансформатор.

DEN 12479.52
DEN 11856.00 -5 %

Достапност
Производот е достапен

4 W
1000 W
1000 W
效率
84%
84%
85%
85.1 Килограми
安全标准
满足UL 1950要求(不申请标记)
EMC标准
CISPR22(EN55022),IEC10004,2,3,4,5,6,8,11 IEC1000-3-2 备注:
1、以上参数测试条件为:230 VAC输入,额定负载,25℃ 70%RH,温度。
2、容差:包括庙宇容差,线路稳定度,负载稳定度(注5)。
3、纹波测试:20 MHz用"A12"双绞线,中断用0.5 Kv AC输出与外壳:0.5 V
15 V
24 V
27 V
48 V
输出电压容差(注2)
±1%
±1%
±%
±1%
±1%
±1%
额定输出电流
80 A
74 A
66 A
40 A
37 A
20 A
输出电流范围
0-80 A
0-74 A
0-66 A
0-40 A
0-37 A
0-20 A
纹波及噪音(注3)
200m Vp-p
200m Vp-p
200m Vp-p
200m Vp-p
200m Vp-p
200m Vp-p
进线稳定度(注4)
±0.5
S-1000-15
S-1000-24
S-1000-27
S-1000-48
直流输出电压
12 V
13.5 Kv AC输入与外壳:1.2 V
温度系数
±0.5 Kv AC
隔离电阻
输入输出间:输入与外壳,输出与外壳:500 VDC/100 MΩ
工作温度、湿度
-10℃~+60℃(参考输出特性图),20%~90%RH
外形尺寸
238×124×65mm
重量
2.5 s,50ms,20ms
抗震性
10~500 Hz,2 G 10min,/1周期,时长60分,各轴
耐压性
输入输出间:1.5%
负载稳定度(注5)
±0.4 V
24-30 V
41-56 V
输入电压范围
190~240 VAC由,47~63 Hz
输入电流
7А/230 V
冲击电流
50 A/230 V
漏电流
<Од 3,5 м/240 VAC
过载保护
105%~150%?类型:切断输出?复位:自动恢复
过电压保护
13. Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.
2) Плаќањето мора да се изврши во рок од 15 дена од денот на нарачката.2 V
18-21 V
27.2 V
12-15 V
13.1u F—47u F电容器短路。
4、进线电压稳定度测试:满负载时时线最低电压到最高电压。
5、负载稳定度测试:负载从0%到100%
Пакет : 1 x Адаптер за Напојување
1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT.
3) Ако не можете да се исходот веднаш по аукција блиску, ве молиме почекајте неколку минути и обидете се повторно Плаќања мора да бидат.
Карактеристики :
型号
S-1000-12
S-1000-13.5%
87%
直流电压可调范围
10-13.03%/℃(0-50℃)
启动、上升、保持时间
1.972 вати 36 volt 27 amp AC/DC висока моќност префрлување напојување 1000w 36v 27 A AC/DC висока моќност индустриски трансформатор.

Декларирани спецификации

Број На Модел На:
1000W-36v
Компатибилен Марка/Модел:
Никој
Бренд Име:
Deongaree

Комплементите на стоката

Метал случај тип 120 вати 40 volt 3 засилувач AC/DC префрлување напојување 120W 40V 3А AC/DC префрлување индустриски трансформатор.

Тоа е невозможно да се третираат прашања, ако не знаеме за нив!.2) Плаќањето мора да се изврши во рок од 15 д

DEN 2280.00 2399.52