• Новак
25PCS Професионални Биологија Студија Подготвени Инсекти Комарец Housefly Honeybee Пеперутка Chafer Примерок Scetion Микроскоп Слајдови

25PCS Професионални Биологија Студија Подготвени Инсекти Комарец Housefly Honeybee Пеперутка Chafer Примерок Scetion Микроскоп

DEN 930.24

Достапност
Производот е достапен

m 2 Крило Скали на пеперутка w. Вклучување на различни Shama иако постојат транспорт ткива, но ако се набљудуваат на екранот, екран плоча, со повеќе погодна тиква произлегува; ако се набљудуваат на хепатална lobule, Британски црниот дроб е донесена од свиња livers; ако cochlear структура е забележано, гвинеја свињите не се само лесно да се подготви, но на кохлеата е голем, временска Во прилог, се обрне внимание на старите и старите примероци, како растителни корени, произлегува, остава, ако се премногу мали, поради недоволна lignin, со црвено-чисто зелена двојно боење, не само што не може да црвена боја, наместо тоа, се меша со phloem, тенкоѕидните ткива, и се е чисто зелена за да се покријат.m 18 Locust Крило w. (3) изборот на примероци треба да бидат свежи, ако внатрешната структура на ерозија, производство набљудување ќе влијае на интегритетот на примерок структура. Ако треба да се направи пченица 'рѓа габа, ориз експлозијата парчиња, не треба да бидат предизвикани од други причини на места како' рѓа габа; Медицински персонал, исто така, треба да се избере патолошко испитување на сигурен дел, така што огледало може да добиете точни заклучоци. (4) Навремено : животните, растенијата раст и развој е редовна, одберете примероци треба да се обрне внимание на сезоната. Принципот на примерок избор е : (1) Прецизна селекција : Материјал не може да биде илузија на конфузија е особено важно. 7 Honeybee Крило w.m 3 Комарец Нозете w. За тоа како да се суди за meiosis период според обликот и големината на bud, тоа може да се користи за да се задржи искуството на печатот. 16 Пеперутка Нога 17 Filiform антената на Скакулец w.

Декларирани спецификации

Зголемување На Односот На:
500X & Под
Карактеристики:
Висока Дефиниција,Рачни
Број На Модел На:
25pcs Микроскоп подготвени Инсекти примерок парче
Бренд Име:
SRATE
Теорија:
подготвени микроскоп слајдови
Drawtube:
Универзална
Материјал:
Стакло
Количина:
1 кутија, 25pcs/кутија
Материјалот од Кутијата:
Дрво или пластика, ќе испрати по случаен избор.

Комплементите на стоката

100pcs 1-16mm Проширување Дијаметар Оптички Зум Ирис Дијафрагмата Отворот Кондензаторот со 10 Ножеви за Дигитална Камера Микроскоп

Максимален дијаметар на отворот : ø16 mm• 6.• Елементи на повеќето наредби ќе биде предаден во рок од 13 ден

DEN 37440.00

Прилагодливи 6500K 144 LED Прстен Светлина илуминатор Светилка За Индустрија Стерео Микроскоп Леќи на Камерата Зголемувачот 110V-240V

144 LED прстен светлина е дизајнирана посебно за стерео микроскоп, и е одличен придружник за различни видо�

DEN 1055.52

1080P 60fps HDMI/USB Индустриски микроскоп Камера SD Картичка за Чување на Глувчето акција+Фино прилагодување заградата+10Х-200X

Столб центар растојание 140mm.75 um Рамка го оценувате : 60 Дефиниција : FULL HD Сместување : Стандардни железо до�

DEN 19402.00 20640.00

5pcs Образовни Лабораторија Училиште Животни, Растенија, Инсекти Стакло Подготвени Примероци Слајдови за Наука Биолошки Микроскоп

• Елементи на повеќето наредби ќе биде предаден во рок од 13 дена по приемот на вашата исплата потврда.•

DEN 275.00 312.00