• Новак
CMYK МАТЕРИЈАЛИ Полни со мастило кертриџ Замена За HP 21xl Deskjet F2180 F2280 F4180 F4100 F2100 F2200 F300 F380 D1500 D2300

CMYK МАТЕРИЈАЛИ Полни со мастило кертриџ Замена За HP 21xl Deskjet F2180 F2280 F4180 F4100 F2100 F2200 F300 F380 D1500 D2300

DEN 530.40
DEN 504.00 -5 %

Достапност
Производот е достапен

Вашата повратна информација е од исклучително значење за нашиот бизнис развој, па така, ние ве покануваме да го остави позитивни повратни информации со пет оценка да ни се базираше на вашето задоволство со нашите производи и услуги. Карактеристики : Remanufactured, Refillable, Поголем Капацитет Пакет се вклучени : 1 Пакет 21 XL Црно мастило патрон 1 Пакет 22 XL Боја на мастило кертриџ За ПО ПРОДАЖБАТА на најчесто поставувани ПРАШАЊА : - Зошто печатач покажува "грешка e4" или "да не препознаваат" или "неуспех", итн или на Индикатор светлото "ТРЕПКА"?? 1, не се инсталира правилно 2, чип е валкано - Решение : 1, ре-инсталира нив, обидете се sereral пати 2, чиста чип со гумичка или чиста крпа врзани со алкохол, обидете се обиде sereral пати
Плаќање :
За повеќе информации, Pls се однесуваат директно до : или
- Помош - центар за Помош (горе десно-страна на веб-сајтот) 2. 450 страници во боја кертриџ( А4 5% покриеност),мастило волумен : 15ml . Pls бидете сигурни дека ќе го прочитате спецификација на производот пред купување и ако имате било какви сомнежи, pls се чувствуваат слободни да контакт via Trade Manager/Разговори/Цел Пораки
Повратни информации : Вашето одобрување е најголемиот охрабрување за нас . Ние навистина ќе го цени тоа.
1 Црно Мастило Касети компатибилен За HP 21xl Deskjet F2180 F2280 F4180 F4100 F2100 F2200 F300 F380 D1500 D2300 Принтер ink 21 22 XL мастило кертриџ се компатибилен печатач модели : HP DESKJET 3910 3915 3918 3920 3930 3930v 3938 3210 Принтер HP DESKJETD1311 D1320 D1330 D1341 D1360 D1415 D1420 D1430 D1445 D1455 D1460 D1468 D1470 D1520 D1530 D1558 D1560 D1568 D2320 D2330 D2345 D2360 D2430 D2445 D2460 Принтер HP DESKJETD F2110 F2120 F2128 F2140 F2180 F2187 F2188 F2210 F2212 F2214 F2235 F2238 F2240 F2250 F2275 F2280 F2288 F2290 F300 F310 F325 F335 F340 F350 F370 F375 F380 F385 F390 F321 F4135 F4140 F4150 F4172 F4180 F4185 D1368 ФАКС 1250 3180 Принтер HP OFFICEJET 4315 4315v 4315xi J3608 J3625 J3635 J3640 J3650 J3680 Принтер HP PSC 1401 1402 1403 1406 1408 1410 1410v 1410xi 1415 1417 Печатач Висок принос верзии : 500 страници во црно кертриџ ( А4 5% покриеност) ,мастило волумен : 20ml .

Декларирани спецификации

Тип:
мастило кертриџ
Број На Модел На:
За HP 21 22
Бренд Име:
CMYK МАТЕРИЈАЛИ
Компатибилен Бренд:
HP Laserjet
Најголемиот Дел Од Пакување:
Yes
Функција:
Повторно Произведени
Кертриџ за Статус:
Целосна
Тип:
Remanufactured мастило кертриџ
боја:
Црна
компатибилен печатач модел :
за HP Deskjet 3915 1530 1320 1455 F2100 F2180 F4100 F4180
Пакување:
запечатена пластична кеса +боја кутија + картонска кутија
Пакетот Вклучува:
1BK
Обоени:
Yes

Комплементите на стоката