• Новак
физичката терапија ладно ласерски алергиски ринитис третман опрема

физичката терапија ладно ласерски алергиски ринитис третман опрема

DEN 5760.00
DEN 4608.00 -20 %

Достапност
Производот е достапен


11 забрзување и подобрување на занишан на cilia на носната слузница. Начин На Плаќање
· Плаќање : T/T, Western Union, Pay Pal
· Откако ќе се плати примерок цена, ве молиме пратете ни ја вашата адреса, телефон бр. На постарите пациенти и пациентите чувствителни мора да го прифати ниско-енергетски и кратко време за третман на почетокот, стапката на работа може да се зголеми како телото се прилагодува. Гаранција Услови
· Сите наши производот, гаранција е една година
· Пред пратката, тоа ќе биде прегледано, за да се обезбеди секој еден од нив работи
· Пред пратката, пакување слика на производот ќе биде испратен за проверка
IX. Не е погоден за следните групи : рак на пациентот, од несакана бременост, на пациент со хеморагични заболувања. елиминирање и намалување на носната опструкција предизвикани од нос оток. Тоа е многу компактен и пренослив.Ринитис, како и алергискиот ринитис, акутен ринитис, хроничен ринитис, нос синузитис и носната polyps
II.Hyperviscosity, hyperlipemia, хипертензија, дијабетес, исхемични срцеви и cerebrovascular болести.
6 промовирање на лачење на lysozyme и phagocytes во рамките на носната слузница,
7 подобрување на имунизација и стерилизација функција на носната слузница. Што е Функцијата и работата на ласерски intranasal светлосна терапија уред?
1 намалување на крвниот на вискозитет;
2 забрзување на циркулацијата на крвта во рамките на носната ткива.Само производ со шифра број за третман на ринитис е одобрен од страна на SFDA и точниот ефект. за рефус цел
VII . Децата ќе ги користите само инструмент под раководство на нивните родители.

Декларирани спецификации

Тип На Објект:
Масажа & Релаксација
Бренд Име:
COZING
Материјал:
ABS
Големина:
Small
Број На Модел На:
cozing-BQ01
Примена:
носната шуплина
Објектот:
физичката терапија ладно ласерски алергиски ринитис третман опрема
Големина:
пренослив, може да се третман насекаде
Функција:
нема несакани ефект, без трауми
третман опсег :
ринитис , Hyperviscosity, hyperlipemia, хипертензија, дијабетес, ische
Третман ефикасност :
околу 90%, и позитивни клинички трага покажа
група:
Пациентите кои страдаат од Ринитис, како и алергискиот ринитис,

Комплементите на стоката

Против опаѓање на Косата Чешел RF ЕМС медицинска Сестра LED Фотон Ласерски Стимулира Коса Regrowth Четка Massager Главата Скалпот

Да се балансираат и регулирање на скалпот маснотии Предмет : инфрацрвените Ласерски Чешел Косата Раст 2.

DEN 2400.00 2822.88

Ринитис Синузитис Безболно Лек Пулсот Ласерска Висока температура Ниска Фреквенција Масажа Терапевтски Инструмент за Здравствена

Вашата нарачка ќе биде голем поттик и моќ за нас!!!Ринитис Синузитис Безболно Лек Пулсот Ласерска Висока

DEN 288.00 480.00

Пневматски Нога Massager Месење Нога Massager Електрични Воздушен Бран Притисок Физикална Терапија Масажа Ублажување На Болката

Тоа е, можете да им верувате на медицинска опрема, големината на болницата околу земјата со корисни, тоа

DEN 7519.00 8448.00

До 2015 Кореја Загрева Кревет Перница Турмалин Жад Камен Душек Далеку Инфрацрвена Загрева Кревет Душек 1.0X1.9M Бесплатен Превозот

7, Ослободување далеку инфрацрвена, штит статички и електромагнетни бранови radialization 8, Преносни и издржл

DEN 17040.00 34080.00

Висок Квалитет на Бесплатен Превозот Мат Година, ' Ртат Душек Електрични Загрева Душек Како што се Гледа На ТВ за Продажба

Ако не сте задоволни со купувањето на било кој начин, ве Молиме да ни даде можност да се resolпет било каков

DEN 11904.00 14880.00

45pcs/многу Кинески Лекови Пчелен Отров Balm Болки во зглобовите Печ Вратот Назад Масажа на Телото Релаксација Болка Убиец Тело

Опис на Производот45pcs / многу Кинески Лекови Пчелен Отров Balm Болки во зглобовите Печ Вратот Назад Масаж

DEN 240.00 342.24

Шефот на Ноктот Massager 1Pieces Пет Прст Режим Моден Дизајн Главата Релаксација Ноктот Алатка Стрес Релаксација на Телото Massager

Шефот на Ноктот Massager 1 Pieces Пет Прст Режим Моден Дизајн Главата Релаксација Ноктот Алатка Стрес Релаксац

DEN 88.00 96.00