• Новак
B22 30W 165 x 5730 SMD LED Пченка Светлина, Крушка Супер Светло Топло Бела / Бела Светлина, Заштеда на Енергија LED Светилка

B22 30W 165 x 5730 SMD LED Пченка Светлина, Крушка Супер Светло Топло Бела / Бела Светлина, Заштеда на Енергија LED Светилка

DEN 742.56
DEN 557.00 -25 %

Достапност
Производот е достапен

08 Унци Пакет Димензии (L*W*H) : 121*70*80 ММ / 4.
1pcs! B22 30 W 165 x 5730 SMD LED Светло Супер Светло Топло Бела / Бела Светлина, Пченка Сијалица
Главни Карактеристики :
- Донесува 30 W 165 x 5730 СМД Led диоди
- Заштеда на енергија отколку обичните светлина до 60%
- LED сијалица прозрачна ефикасност отколку обичните светлина до 60%
- Немаат темни области навистина 360 степени сјај
- Погоден за станбени и комерцијални вистински високо-квалитетни производи
- Меѓународниот стандард B22, цврст алуминиум со користење на висока прецизност, долг живот и безбедноста ангажман
- Сеизмички, отпорност, не-термички зрачење, безбеден и стабилен, сигурен
- Инстант почеток, не трепка, цврста состојба, shockproof
Спецификации : Карактеристики :
- Донесува 30 W 165 x 5730 СМД Led диоди
- Заштеда на енергија отколку обичните светлина до 60%
- LED сијалица прозрачна ефикасност отколку обичните светлина до 60%
- Немаат темни области навистина 360 степени сјај
- Погоден за станбени и комерцијални вистински високо-квалитетни производи
- Меѓународниот стандард B22, цврст алуминиум со користење на висока прецизност, долг живот и безбедноста ангажман
- Сеизмички, отпорност, не-термички зрачење, безбеден и стабилен, сигурен
- Инстант почеток, не трепка, цврста состојба, shockproof База Тип : B22 стандардни завртки-во основа Објектот Тип : LED Сијалицата Led Сијалица Тип : Пченка Сијалица LED Бренд : Кри LED Type : SMD 5730 LED Кол : 165 Напон : 110 V (100 V~120 V) / 220 V (200 V~240 V) Потрошувачка : 30 W Зрак Агол : 360 степени животниот век : 100,000 часа светла Боја : Топло бела / бела светлина, Температура на Бојата : 6000-6500 K(бела); 2800-3500 K(топло бела) Лумен : 3000 ~ 3500 LM LED Големина(D x L) : 73 x 208mm Нето Тежина : 230g Пакет Тежина : 260g Пакет Големина(L x W x H) : 210 x 75 x 75мм По Продажбата на Услугата : 1 Година Гарантен Пакет Тежина : 229 G / 8.

Декларирани спецификации

Емитуваат Боја:
Бела, Топло Бела
боја:
110V, 220V
Тип На Објект:
LED Светилки
Led Сијалица Тип:
Пченка Сијалица
Обликот:
Бар
Прозрачна Флукс:
2000 Lumens & Над
Бренд Име:
RTNLIT
Број на LED Чип:
Над 108 компјутери
Повод:
дневна соба
Просечен Живот (часот):
100,000 Часа
Зрак Агол(°):
360°
База Тип:
B22
LED Чип Модел:
SMD5730
LED Чип Бренд:
Кри
Напон:
110V (100V~120V) / 220V (200V~240V)
Гаранција:
1 година
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)

Комплементите на стоката

YNL G9 КОЧАН LED Светилка AC220V 3W LED G9 Сијалица Кристал Силикони 360 Зрак Агол Светла го Замени 30W халоген светилки на Вниманието

Ние високо го цениме вашиот совет, која ни овозможува понуди подобри услуги за вас.Напон : AC напон 220 V 5.Оп

DEN 65.00 119.04

ZESOL Луксузни Кристал Лустерот Дневна Соба Светилка затворен Светла Кристал Приврзоци За Лустери Aliexpress Официјалната Продавница

Место Трговија На Големо Кристал Светлото Во Спалната Соба Осветлување Дневна Соба Таванот Светилка Led

DEN 8941.00 8941.44

нови 20 КОМПЈУТЕРИ LED Панел Светлина Вдлабнати Таванот Светилка вградна светилка 85-265V 25W Плоштадот LED Dimmable Панел Светлина

Е Светилки Вклучени : ДаУпотреба : ОдморОпис На ПроизводотПредмет Тип : led панелот светлаМоќност : 3w / 4w / 6w

DEN 7557.00 8587.20