• Новак
Mokungit 400pcs SM16703IC LED Дигитални Пиксели Точка Светлина SMD5050 Led диоди Дијаметар 20mm 5V IP68 Водоотпорен addressable ПРЕДВОДЕНА од Модули

Mokungit 400pcs SM16703IC LED Дигитални Пиксели Точка Светлина SMD5050 Led диоди Дијаметар 20mm 5V IP68 Водоотпорен addressable

DEN 3359.52

Достапност
Производот е достапен


Објектот спецификации :
1.Напон : DC5 V;
2.Боја : RGB полна Боја;
3.LED type : SMD5050
4.LED Количина : 1pc;
5.Моќност : 0.24 W/еез;
6.LED животниот век : 50.000 часа;
7.Големина/дијаметар : 20mm;
8.Зрак Агол : 120 степени;
9.ИП одделение : IP68 Водоотпорен;
10.Гаранција : 2 години
Функција :
1.Ова ДОВЕДЕ Пиксели Модул може да се поврзат и до 1000 PCS. Удирање со дијаметар е 20mm.
2.Ова ДОВЕДЕ пиксели Модул може да се постигнат ефекти на полна боја на вода, си поигруваше и скенирање.
3.Ова ДОВЕДЕ пиксели Модул зависи од различни инсталација методи може да се состави различни динамичен ефект
на разл erent боја е знак и дизајн.
4.Ова ДОВЕДЕ пиксели Модул Лесна инсталација, висока осветленост, безбедно и енергија конзервација, долг животен век, ниска
светлината почнува да се намалува.
5.Ова ДОВЕДЕ пиксели Модул е Широко се користат во ЛОГОТО, реклама билборд, изложени светлечки знаци, насликани
екранот, може да го замени традиционалниот неонски знаци.
6.LED пиксели Модул растојанието меѓу светилки може да се избира според зграда висина.
Примена :
1.Канал Писма Backlighting
2.Реклама Знаци Backlighting
3.Маркетинг Светлината Кутии Backlighting
4.Отворено знаци,како што се украси за изградба на преглед, забавен парк 5.Отворено билборд,ЛОГО, печатење на екран, плоштадот и улицата, фаза, КТВ, хотел, бар и Диско, итн.

Декларирани спецификации

Тип На Објект:
LED Модули
Број На Модел На:
1
Карактеристики:
1
сертификација:
CE,CCC,RoHS
Ширина:
1
Бренд Име:
MOKUNGIT
Висина:
1
Должина:
1
Напон:
5V

Комплементите на стоката

Висока Светла 5730 ПРЕДВОДЕНИ од Модулот Епоксидна водоотпорен LED Светлото за потпише писмо за рекламирање 3led 1W 110lm 1000pcs/многу

Вие мора да му кажете ни што дефектот е и ни даде вашата цел број 2 ве Молиме Проверете со вашиот земјата

DEN 6933.00 9243.84

20cm Голема брзина, ниска брзина Огледало Стакло Врвот Ротирачки Ротари Екранот Стојат Електрични Плочата Покаже Повеќе екран

Погледнете во црна екранот стојат единица, плус огледало врвот, со вашата точка на ротација, 360 степени с

DEN 1320.00 1553.76

100w висока моќност предводена кочан супер флукс bridgelux мулти-чипови led осветлување модул 10x10 изгледот широко се користат

80 / многу20 парчиња / многу топла продажба,висока моќност 10w rgb led,виножито полна боја,црвена 620630nm,зелена 5

DEN 10187.00 11318.40

Висок квалитет 50w висока моќност предводена Bridgelux светилка,DC30-36v,1750mA,5500-6000lm,DIY осветлување извор за потопот/тунелот/проекција

предводена од поплави светлина,led тунелот светлина3 За Објектот : Сите предмети се продава од нас се опиш

DEN 11904.00