• Новак
5M 16.4 ft DC24V Сина 5050 600LED Двоен Ред Цевка Лента Светлина IP67 водоотпорен

5M 16.4 ft DC24V Сина 5050 600LED Двоен Ред Цевка Лента Светлина IP67 водоотпорен

DEN 1152.00
DEN 1094.00 -5 %

Достапност
Производот е достапен

Ако не добивате нашиот одговор, ве молиме љубезно повторно испратени на вашата e-mail и ние ќе ви одговори на вас како е можно поскоро. ◊ Сите пораки ќе бидат одговорени во рок од 1 работен ден. Ние ќе ви испратиме нова по добивањето на неисправни објект. ◊ Ако објектот е неисправен по 3 месеци, се уште можете да го испрати назад до нас. ◊ Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.4 A /Метар
Оперативен температура : -20 до 50 °
Агол На Гледање : 120 °
Живот време : >50. ◊ Сериозни Купувачот Само! Ве молиме место конкурираат само ако вие се согласувате со сите услови.000 часа
Апликации :
● светне шарени дома живот ,DIY домаќинство светла за ходници, скали, патеки ,прозорци,
● Светне шарени живот хотели декорација употреба,Театри, клубови, трговски центри, фестивали и настапи
● Архитектонски декоративни осветлување,Archway, крошна и bridge edge lighting, Security lighting and Emergency,
● Широко се применува во Backlighting за signage писма, сокриени осветлување и реклама знак осветлување
● Применливи за автомобили & Авион модел декорација, контурата осветлување или граница
Пакетот Вклучува :
5 M 16. >>>Други Политики : ◊ Ние не сме одговорни за било обичај должност или увоз доход.

Декларирани спецификации

Тип На Објект:
Лента
Извор На Енергија:
DC
сертификација:
УЛ,CQC,CE,FCC,VDE,ГШ,ССА,RoHS,EMC,LVD,CCC
Број На Модел На:
5050
LED Чип Модел:
SMD5050
Бренд Име:
TiaoChongYi
Повод:
Спална соба
Лента тип:
SMD
Просечен Живот (часот):
50000
Боја Temp(К):
Сина
LED Чип Бренд:
Lumiled
Led Диоди Број/M:
120led/m
Потрошувачка на енергија (W/m):
11.52 W/m
Напон:
24V
Енергија:
Префрлете
Водоотпорен:
Yes
Спецификации (монистра светлина / m):
120led/m

Комплементите на стоката

Нови Пристигнување Шарени Прекрасни Led Лента Неонски Роденден Тема Очила Свадба Атрактивни ЕЛ Ладна Светлина Маскарада DC3V

Нови Пристигнување Шарени Прекрасни Led Лента Неонски Роденден Тема Очила Свадба Атрактивни ЕЛ Ладна Св�

DEN 543.00 631.68