• Новак
SMD RGB/единствена боја на LED Лента rgb Led лента Светлина 5m led Лента не Водоотпорен диоди лента 24Key IR Контролер 12V DC адаптер 2A

SMD RGB/единствена боја на LED Лента rgb Led лента Светлина 5m led Лента не Водоотпорен диоди лента 24Key IR Контролер 12V DC

DEN 423.84
DEN 305.00 -28 %

Достапност
Производот е достапен


SMD RGB/единствена боја на LED Лента rgb Led лента Светлина 5m led Лента не Водоотпорен диоди лента 24 Key IR Контролер 12 V DC адаптер 2 A
Се фокусира на :
1. Единствена боја на LED лента НЕ мора и треба 24key IR-далечински контролер и IR приемник.
2. 3528 RGB LED ленти имаат само Црвена, Зелена, Сина три вида на една боја, а некои мешани повеќе бои.
Ако сакате RGB led лента да има многу видови на поединечни бои, вклучувајќи ги, исто така, бела, топло бела или жолта еден бои, ве молиме да се купи 5050 RGB led лента од нашата продавница.
3. За цел стоки кои се повеќе од 2kg, ние може да избере Изразат испорака начин, како У PS/DHL/EMS/ФЕДЕКС/ТНТ/Други Експрес Сервис.
5 M 3528 60leds/m единствена боја на не-водоотпорен led лента поставена :
1x 5m 3528 60leds/m една боја (Бела/Топло бела/Црвена/Зелена/Блу/Жолта) Не-водоотпорен led лента
1x DC 12 V 2 A адаптер
1x женски DC конектор
5 M 3528 60leds/m RGB боја не-водоотпорен led лента поставена :
1x 5m 3528 60leds/m RGB led боја srtip
1x 24key IR-далечински cntroller (тоа не вклучува батерија)
1x DC IR приемник
1x DC 12 V 2 A адаптер
-
-

Декларирани спецификации

боја:
Со адаптер
Тип На Објект:
Лента
Извор На Енергија:
DC
Бренд Име:
GBKOF
сертификација:
CE,FCC,RoHS,CCC
Лента тип:
SMD
Просечен Живот (часот):
50000
Водоотпорен:
No
LED Чип Бренд:
Epistar
Led Диоди Број/M:
60led/m
Повод:
дневна соба
LED Чип Модел:
SMD3528
Енергија:
Префрлете
Напон:
12V
Број На Модел На:
SMD3528 led лента сет
Спецификации (монистра светлина / m):
60
Потрошувачка на енергија (W/m):
4.8 W/m
shippment:
Бесплатен превозот
боја:
RGB/Црвена/Зелена/Блу/Жолта
rgb контролер:
24key ir-далечински контролер
Вози режим:
Константен напон
Тип На Објект:
Лента
Број На Модел На:
3528 led лента
Заштита Го Оценувате:
IP20 не-водоотпорен
Лента Должина:
5M
Гаранција:
2 години
Место на Потекло:
Guangdong Кина копното

Комплементите на стоката

10-50 Метри/Пакет, 1m по парче предводена од алуминиумски профил тенок 1m со млечниот дифузна или избриши маска за led ленти

Овие трошоци се на купувачот одговорност Транзит пати може да се разликуваат, особено за време на сезон�

DEN 3888.00 4136.16

5M Флексибилни LED Светло Парчиња SMD 5050 Водоотпорен RGBW Смарт Домашна Wi-Fi Led Лента светла Боја-промена на Насловна Страна

0 или Андроид 4 По лесен за инсталација и прилагодувања, можете да го користите вашиот Телефон (IOS 6.Тоа мо�

DEN 2369.00 3290.40