• Новак
Кујнски нож Нож Суши Sashimi Нож Дамаск риба режење Јапонски челик VG10 Абонос дрво се справи со Готвач нож слободни брод 3.1.1

Кујнски нож Нож Суши Sashimi Нож Дамаск риба режење Јапонски челик VG10 Абонос дрво се справи со Готвач нож слободни брод 3.1.1

DEN 13680.00
DEN 11081.00 -19 %

Достапност
Производот е достапен

Еден од нашите ножеви беше собрани од страна на списанието во САД.
Дршката
1. 7) 180# Песок Експлозијата третман го прави нож површината повеќе јасни и shinning. Ако дамките се развива, колку на тоа може да се отстрани со користење на ' рѓа гумичка. Нож е повеќе остар и издржливи.
- Рака мие со благ сапун.Супериорен рака контрола, агилност и удобност. Не се лизга зафат .
Во Принцип
- Идеален подарок за дома готвачи & професионален готвач. Посебни рачно изработени Ергономски дизајн, Совршен баланс. Сепак, ако сакате да се избегне боење, да ги задржи на ножот се исушат колку што е можно пред да се стави настрана за складирање.
Лосос сечење нож
Дршката
1.Заштеда на трудот. Octagonal абонос дрво се справи, со премиум Бивол Рог(боја варира) & месинг купер прстени. Висока отпорност на корозија и издржливост.Заштеда на трудот.
1, Фабрика директор со 40 Години' Висок степен на кујната & отворено ножеви одлуки искуство.
5, 100% рачно изработени.
Пакет
- Подароци Кутија За Пакување. Тој е дизајниран да биде специјално користи само за boneless риба. Врежани крајот Sapele капа е совршен појавување со горниот дел.
- Овој вид на германски челик не ' рѓосувачки и ќе дамка со употреба.
3, Користење на Јапонска технологија,Уникатен Ивица и Топлина-третман начини.
Топ Еден Нож !. Врежани крајот Sapele капа е совршен појавување со горниот дел. 4) Јапонски Мелење тркала го прави нашето нож работ повеќе деликатна, и "Капка фрлаат Вода Ивица" начин прави услуга живот на нож го продолжи 2-3 пати подолго отколку традиционалните остро нож.
2, парична Казна суровини извори од Шведска,Јапонија,Германија,САД за да се гарантира квалитетот на нож.

Декларирани спецификации

Тип:
Ножеви
сертификација:
CE / ЕУ,SGS,LFGB,ОД FDA
Функција:
Еко-Пријателски
Број На Модел На:
LUCKY3.1.1
Нож Тип:
Filleting Ножеви
Материјал:
Дамаск Челик
Сечилото Материјал:
Увезени Јапонски VG10 јадро,33 слоеви DamasSteel,високо ниво на јаглерод
Рачка Материјал:
Природната Премија Абонос Рачка
Нож Тип:
Нови Остри Комунални Deba Нож,Јапонски нож,Западен Стил Кујна алатка
Нож карактер :
Издржливи,Острина, Врвен Работ На Задржување, Дамка & Отпорен На Корозија
Нож Поврзани клучни words1:
Ножеви, Јапонија Нож во собата, нож острилка, нож блок, нож торба, комплет
Нож Поврзани клучни words2:
Прибор за јадење, Метал ножеви,не-стап машина, Razon остар , удобност рачка
Нож Поврзани клучни words3:
филе, зачукуваше Yanagi Господар риба, Japon Суши Нож,scabbard
Нож Поврзани клучни words4:
Sujihiki,Kiritsuke Tanto,Kiritsuke,Hakata,Gyuto,bonning нож

Комплементите на стоката

Кујна Креативна Алатка Нерѓосувачки Челик Хексагонална Мултифункционален Зеленчук Уред Компир Жица Со Вжарено Slicer Ѓумбир Лук

Добредојдовте На Нашата Продавница 1 ние сме професионални веледрогерија во Кина 2 ние се обезбеди најн

DEN 378.00 420.00

Бесплатен Превозот МАЈА Нерѓосувачки Челик Фалсификувани Кујна Исецка на Коската се Сече Месо Двојна намена Нож Готвач Готвење

Детали за производот : Име : Готвач Мултикористете Нож за СечењеСечилото Материјал : 4 Cr13 Нерѓосувачки Че

DEN 1304.00 2415.36

Апарати за домаќинство со висок хром нерѓосувачки челик ножеви голем бран шема боја дрвена рачка Јапонски 9-инчен готвач нож

Апарати за домаќинство со висок хром нерѓосувачки челик ножеви голем бран шема боја дрвена рачка Јапон

DEN 684.00 1200.00

Креативни кујна мултифункционален ножици со Орев клип од нерѓосувачки челик, храна shears машина за готвење риба алатки остри

Направени од високо квалитетен не ' Рѓосувачки Челик & Пластика,Дизајниран за кујна,готвење,надвор,дома

DEN 342.00 427.20

8 Инчен Дамаск готвач нож Јапонски Дамаск VG10 готвење ножеви Дамаск челик кујнски нож со Micarta се справи со Бесплатен превозот

100% ризик бесплатно ! Идеален подарок (Божиќ, Свадба, Мајки Ден, Татковци Ден), birthday (Роденден) за дома готв

DEN 2150.00 3839.52

Бесплатен Превозот BST Нерѓосувачки Челик рачно изработени Домаќинство Фалсификувани Кујна Сечење Нож Готвач Мултифункционален

детали за производотИме : Кујната Готвач Мултифункционален Сечење НожСечилото Материјал : 4 Cr13 Нерѓосув

DEN 1175.00 2176.32

Чиста Рачно Изработени Јаглероден Челик Фалсификувани Кујна Сечење Нож За Сечење На Месо, Зеленчук Нож Западен Стил Готвач Готвење

детали за производотИме : Рачно Изработени Фалсификувани Готвач Сечење НожСечилото Материјал : Јаглеро

DEN 1693.00 3023.52

CZQ рачно изработени Фалсификувани Кујна Исецка на Коските Нож Исечете Голема Коска Нож Јаглероден Челик Остри Готвач Нож Firewood

детали за производотИме : Рачно Изработени Фалсификувани Исецка На Коските НожСечилото Материјал : Шут

DEN 2419.00 4319.52