• Новак
Ултразвучно Куќа Кората Управувач

Ултразвучно Куќа Кората Управувач

DEN 1032.00

Достапност
Производот е достапен


Совети : Автоматски детектира лае. Тоа треба да биде поставен на висина од не повеќе од 1,5 метри .
Се сврти кон Тест на владата да се проверува Ултразвучно Кората Јака работи правилно .Тест Ултразвукови Кората Јака
Го вклучите Режимот за Префрлање на "Т"
Задржете ја единицата со Индикатор за Светло кон вас .Инсталација и Подесување
Ултразвукови Кората Јака треба да биде поставена со кои се соочува куче и во рамките на опсегот на куче . За најдобри резултати , на просторот меѓу Ултразвучно Кората Јака и куче треба да бидат ослободени од какви било големи пречки. LED моќ индикација
Описи :
Модел UL10 Функција Емитуваат ултразвучно звук за да престане да лае Јака големина 9.
Враќање на Режимот на Префрлување на Ниското ниво на Опсег "1" пред да започнете со користење на ултразвучно кората јака. Пакување & Испорака
Пакување и Испорака :
Пакување листа :
1*Ултразвучно кората куќа
1*Упатство
Пакување :
Секое пакување во подарок кутија
КОЛИЧИНА/ЦТН
40 компјутери
CTN Големина
56 X33 X28 CM
. Тоа може да биде место во дрво , виси од пол , на оградата пост, итн . Ако нема LED светло тоа е време да се смени батеријата . Работи на сите куче раси. Ако батеријата е слаба , LED блиц често .55 CM Јака тежина 190 грам Откривање спектар ниво 3, до 15meters Батерија 9 V батерија Сертификација CE&Rohs и осигурување, Гаранција 2 години
Слики :
Како да го користат :
1.
Отворено Ултразвучно Куќа Кората Управувач
Карактеристики на Куче Обука Куќа :
1. Детектира со звук на лае до 15 метри
3.
АКО кучето не одговори на Среден Опсег ("2") , да се зголеми до Висок Опсег ("3") .

Декларирани спецификации

Тип:
Кучиња
Број На Модел На:
UL10
Материјал:
Пластични
Бренд Име:
Trainertec
Тип На Објект:
Кората Заплашување
боја:
Црна
Батеријата:
9V батерија
растојание заѕвони:
15meter
Опсег на нивоа:
3 нивоа
клучни зборови:
Ултразвучно Куќа Кората Управувач
Големина:
99*64*115.5mm
Тежина:
200g
Име:
Отворено Ултразвучно Кората Анти Лае Куќа

Комплементите на стоката