• Новак
за hp 178 178xl hp178 CISS кертриџ постојан чип За HP Photosmart 7510 7515 B109a B109n B110a Officejet 4620 печатач

за hp 178 178xl hp178 CISS кертриџ постојан чип За HP Photosmart 7510 7515 B109a B109n B110a Officejet 4620 печатач

DEN 379.20
DEN 360.00 -5 %

Достапност
Производот е достапен

1), Постојан чип 2), ова е само 1 сет чип (4 боја : б.к c m y ) 3), ciss чип , патрон чип 4) кертриџ модел : за hp 178 ЧИП 3) печатач модел : за HP Photosmart AIO за HP Photosmart 7510 e-AIO-C311a за HP Photosmart Плус AIO за HP Photosmart Про B8550/B8553 за HP Photosmart C5324/C5370/C5373/C5380/C5383/C5388 за HP Photosmart C5390/C5393/C6300/C6324/C6380 за HP Photosmart D5460/D5463/D5468 за HP Photosmart B109a/c/d AIO за HP Photosmart B109f специјално Издание AIO за HP Photosmart B109n/q/a/c/d/e Безжичен AIO за HP Photosmart Плус B209a/б/c за HP Photosmart Плус B210a/b/c/e AIO за HP Photosmart Премиум C309/a/c/g/h/n AIO за HP Photosmart Премиум C309 A-AIO за HP Photosmart Премиум C309 e-AIO за HP Photosmart Премиум ФАКС C309 AIO за HP Photosmart Премиум Факс C309a за HP Photosmart Премиум ФАКС e-AIO C410b за HP Photosmart Премиум C410c за HP Photosmart 5510 e-AIO B111a/h/c за HP Photosmart 6510 e-AIO B211b за HP Deskjet 3070 A AIO
печатач 1.Овој вид на чип може да не покажува мастило ниво. Можете да инсталирате овој чип на Refillable мастило кертриџ или ЦИС систем. 2.Внимание : За refillable мастило кертриџ корисници : ве Молиме бидете сигурни дека мастило cartrdge секогаш имаат мастило во тоа, тоа значи дека корисниците треба да додадете мастило пред мастило кертриџ од мастило. Така ние предлагаме корисници проверете ја мастило ниво на еден или на два пати секој половина месец според вашиот печатење работа количини. 3.Чип 's живот ќе биде завршена ако мастило кертриџ од мастило.

Декларирани спецификации

Тип:
Кертриџ Чип
Број На Модел На:
178 Photosmart 7510
Применливи Опрема:
Печатач
Бренд Име:
БЛУМ
Компатибилен Бренд:
за hp

Комплементите на стоката