• Новак
Hikvision изворната англиска Верзија Надзор Камера ДС-2CD2155FWD-јас 5MP Купола видео надзор IP Камера H. 265 IP67 1K10 на-табла за складирање

Hikvision изворната англиска Верзија Надзор Камера ДС-2CD2155FWD-јас 5MP Купола видео надзор IP Камера H. 265 IP67 1K10 на-табла

DEN 38956.80
DEN 26880.00 -31 %

Достапност
Производот е достапен

Ви благодариме за вашата Поддршка! Ние ќе ви одговори на сите е-мејл испитувања во рок од 12 часа, но обично, порано Ако не одговориме во рок од 48hours ,ве молиме проверете на спам во вашата пошта кутија .Ако не го примите објект по 45days,ве Молиме контактирајте со нас,ние ќе ги испита и решавање на испорака проблем.Moneybookers, Кредитна картичка, TT, Western Union и Qiwi паричникот плаќање начини се прифатени од страна Aliexpress. ( Шведска/Швајцарската/Singapore/China Post ) 4. Контакт e-mail : ние може да го поддржи обичај понуда ! По-продажбата на Услугата : 1. Ali Express рече,се Врати превозот е да се плати од страна на Купувачот. Не се отвори спорот без комуникација. 265 IP67 1 K10
Плаќање&Испорака : 1.Ние нудиме 12 месеци гаранција . Сите производи се проверува и пакувани во добра состојба пред испраќање.Објектот ќе биде предаден во рок од 1-2 дена. Тоа само ќе ве однесе 1 минута . Ако имате било каков проблем со ставката што сте го купиле , ве молиме слободно контактирајте со нас ,ние стоиме зад нашите производи ,ако објектот е мртов на пристигне , ние ќе го реши тоа на нашите трошоци . Ви благодариме ! 2 Лошо повратни информации не помогне за решавање на проблемот . Ако не сте задоволни кога ќе го добиете вашиот објект. Време на испорака : Преку Експрес : Обично 5-7 работни дена. Ако имате било какви прашања или прашања за кој било аспект на нашите услуги ве молиме не двоумете се да контактирате со нас . Повратни информации 1.
Hikvision изворната англиска Верзија Надзор Камера ДС-2 CD2155 FWD-јас 5 MP Купола IP Камера H. За Нас Ако имате било какви идни проблеми pls слободно контактирајте со нас,ние ќе ги реши проблемите веднаш.

Декларирани спецификации

Фокус:
2.8 mm, 4mm
Бренд Име:
HIKVISION
Технологија:
Инфраред
Сензор:
CMOS
Леќа (mm):
6mm,8mm,4mm,12mm,2.8 mm
Минимална Осветлување(Лукс):
боја
Видео Формат На Компресија:
Х. 265,H. 264
Поддржани Оперативни Системи:
Windows 7,Windows Vista,Windows 98,Mac os,Windows 8,Windows XP
Специјални Функции:
Вандалот-доказ
Напојување:
Со РОЕ
IR Растојание(м):
До 30m
Поддржани Мобилни Системи:
Андроид,Windows Mobile
Алармот Акција:
E-Mail Фото
Напојување(V):
12 VDC, 6.2 W Рое(802.3 болест, класа 3), 9 W
Стил:
Куполата На Камерата
боја:
Бела
Број На Модел На:
ДС-2CD2155FWD-ЈАС
Димензии (L x W x D)(mm):
Камерата
Потрошувачка На Енергија(W):
12 VDC, 6.2 W Рое(802.3 болест, класа 3), 9 W
Тип:
ip камера
Инсталација:
Таванот
Конективност:
IP/Жичана Мрежа
Мрежен Интерфејс:
RJ-45 10/100Mb Ethernet Слот
Висока Дефиниција:
5.0 Мегапиксели
Тип:
5MP Камера за видео надзор
Сигнал Систем:
PAL/NTSC
Функција:
рое ip камера
Систем За Компатибилност:
ONVIF, PSIA, CGI, ISAP
Поддршка:
РОЕ
Модел:
ДС-2CD2155FWD-ЈАС
Поддржани Мобилни Системи:
iPhone OS

Комплементите на стоката

HD AHD камион камера, инфрацрвена ноќ визија, SONY сонда, фабрика директни серија од 3 инчи сива видео надзор корејски автомобил

3 инчен внатре камера, Јужна Кореја е сива метал школка, shockproof / изграденаво гласотАвијација конектор ка�

DEN 1414.00 1488.00

HD1080P безбедност проверка на камерата автомобилот шасија проверка на камерата возило шасија осомничен за проверка на видео

2 120 ° HD Видео Излез Интерфејс FPDЛинк ⅲ Димензија & Тежина 18 x 28mm, 10g Кабел(5 Cores Висока Брзина Линија) Дијаме�

DEN 23875.20

Hd 720p Куршум Ip Камера Wifi Движење Откривање на Отворено Водоотпорен Мини Картичка Црна видео надзор Надзор за Безбедност

3, за некои sslсертификат на серверот за mail, мора да се провери ssl опција за да испратите успешно 4) RTSP URL за VL

DEN 1505.00 2119.20