• Новак
WTIANYA 52 55 58 62 67 72 77mm Тенок ND2-ND400 Неутрален Густина Fader Променлива ND Филтер Прилагодливи За Canon Nikon, Sony dslr фото

WTIANYA 52 55 58 62 67 72 77mm Тенок ND2-ND400 Неутрален Густина Fader Променлива ND Филтер Прилагодливи За Canon Nikon, Sony

DEN 1344.00

Достапност
Производот е достапен


Вовед :
Неутрален Густина (НД) филтри може да се намали интензитетот на светлина, без appreciably менува својата боја.
Класичен ND филтри имаат различни f-стоп за намалување на броеви и transmittance така генерирани можат да се применат за различни снимање услови, како што се portraiture, вода паѓа, итн.
На НД Fader е компактен сите-во-едно променлива неутрален густина fader филтер кој се прилагодува на количеството на светлина на дрога со само пресврт на вашиот зглоб. Индексот марки на филтерот за да знаете точно износот на намалувањето на прв поглед. Ви дава јасни и прецизни снимки во која густината ќе се користат.
Функција :
Неутрален густина може да се прилагоди од ND2 да ND400.Тоа е лесно да се созд различни неутрален густина со ротирачки прстен од 2-8 stopsl.
Аплицира бавно shutter speed под силни изложување на сончева светлина.
Голема бленда е на располагање за да созд длабочина на полето лесно.
Погоден за динамичен екран,водопади,реки,бранови,итн.
Индекс знаци на работ на филтер за exace прилагодување.
Материјал : Оптичко Стакло
Answer : ___________________________ NOTE :
1) Според оптика теорема, тоа е не се препорачува да се примени го овој филтер за широк агол леќа (
Пакетот вклучува :
мм fader филтер x 1 (во оригиналниот пакет)

Декларирани спецификации

Калибар:
52mm, 55мм, 58mm, 62mm, 67mm, 72mm, 77mm
Пакет:
Yes
Бренд Име:
WTIANYA
Број На Модел На:
TIANYA 40.5 43 46 49 52 55 58 62 67 72 77 82 мм ND2-ND400 супер dmc та
Тип:
Неутрален Густина Fader

Комплементите на стоката