• Новак
Малина Пи 3.5 инчен resistive LCD малина touch screen дисплеј

Малина Пи 3.5 инчен resistive LCD малина touch screen дисплеј

DEN 763.68

Достапност
Производот е достапен


Овој производ е компатибилен со малина Б + плоча и малина Б да се испрати на матичната плоча. Б + вметнете метод и Б вметнете метод компатибилни, Б + GPIO 1 нозе, што одговара на Б делот на GPIO1 нозете може да биде!
3.5 инчен малина испратени LCD екран со Резолуција 480 X320 од продавницата 3.2 или 2.8-инчен LCD 320 X240 гледање област двојно, Како на екран голем круг, така што можете да видите на цел екран иконата. Многу лесен за употреба!
Карактеристики Поддршка пристап до малина B / Б +, елиминирање на потребата да се купи гломазна HDMI екранот 320 × 480 резолуција, се прикажат појасно За малина да се обезбеди удобен човек-машина, со употреба на мобилни моќ, во секое време, насекаде DIY дизајн

Декларирани спецификации

Бренд Име:
КАИ TUO DA
Состојба:
Нови
Напон:
datasheet
Моќ Дисипација:
datasheet
Температурата На Работа:
datasheet
Број На Модел На:
наслов & фото
is_customized:
Yes
Тип:
модул
Примена:
datasheet
Видови на:
Други Идентичен
моќност:
-W
Употреба:
Други
Посебни услуги :
допрете екранот
Пакет:
модул
Број на серија, број:
3.5 инчен отпор

Комплементите на стоката

Малина камера ноќ визија камера посветен на инфрацрвена светлина 3w висока моќност ноќ визија за мониторинг на инфрацрвена пополнете

работи на принцип : LED одбор и камерата PCB одбор шасија со заклучување може да се користи заедно (малина п

DEN 117.12