• Новак
GY-VEML6070 УВ UV light sensor VEML6070 компатибилен со CJMCU-6070 одбор

GY-VEML6070 УВ UV light sensor VEML6070 компатибилен со CJMCU-6070 одбор

DEN 445.44

Достапност
Производот е достапен


GY-VEML6070 УВ UV light sensor VEML6070 компатибилен со CJMCU-6070

Декларирани спецификации

Моќ Дисипација:
datasheet
is_customized:
Yes
Бренд Име:
КАИ TUO DA
Број На Модел На:
наслов & фото
Напон:
datasheet
Температурата На Работа:
datasheet
Состојба:
Нови
Тип:
модул
Примена:
datasheet
Видови:
Температура
Материјал:
полимер
Физички својства на материјалите:
Phlx
Материјал кристалната структура:
поликристални
Изработка:
Интегрирани
Повратен Сигнал:
Дигитални тип
Заштита класа:
Q
Линеарноста:
Ж (% F. S.)
Hysteresis:
E (% F. S.)
Повторливост:
R (% F. S.)

Комплементите на стоката