• Новак
Треска TDA7498 Стерео 2.0 D Класа HIFI Висока Моќност Дигитален Засилувач Одбор 100W + 100W Засилувачи модул

Треска TDA7498 Стерео 2.0 D Класа HIFI Висока Моќност Дигитален Засилувач Одбор 100W + 100W Засилувачи модул

DEN 992.16

Достапност
Производот е достапен


Моќта засилувач одбор со ST е 2 X100 W дигитален засилувач чип TDA7498 дизајниран, со различни треска материјали, одлични PCB дизајн, изработка на квалитетот на звукот е силна гаранција, видете на следната слика, на компанијата сопствени производи, најголемиот дел контакт продавница мали две!
Прво, главниот технички параметри :
1. Напојување напон : DC 12 V DC-32 V (се препорачува 8-о, аудио, 24 V 4А-над префрлување напојување)
2. Максимална излезна моќност : 2 X80 W (моќ и напон, говорникот отпор поврзани)
3. Ефикасност : > = 90%
4. Јачина на бучава сооднос : 100d B
5. Вкупно хармонично нарушување : 0.01%
6. Зачестеност одговор опсег : 20 Hz-20 KHz
7. Текст отпорност : 30 K
8. Говорник : 8
9. Влезниот сигнал чувствителност : 0.5 V (rms)
10. Напон стекнат : 37.6 d B
11. Засилувач одбор големина : должина x ширина x висина = 87x64x21mm (не вклучувајќи го potentiometer испакнатиот дел)
12. Тежина : 80 грама
13. Колото жици е прикажан во следниот графикон.
Одборот е како што следува :
Сега надградба на следниве позлатени седиште, испрати метал knob

Декларирани спецификации

Бренд Име:
КАИ TUO DA
Состојба:
Нови
Напон:
datasheet
Моќ Дисипација:
datasheet
Температурата На Работа:
datasheet
Број На Модел На:
наслов & фото
is_customized:
Yes
Тип:
модул
Примена:
datasheet
Видови на:
Други Идентичен
моќност:
100W + 100W
Посебни услуги :
Стерео
Пакет:
модул
Број на серија, број:
1

Комплементите на стоката