• Новак
Глобалната PN532 NFC RFID V3 модул near field communication поддршка Андроид мобилен телефон комуникација ОДБОР

Глобалната PN532 NFC RFID V3 модул near field communication поддршка Андроид мобилен телефон комуникација ОДБОР

DEN 445.44

Достапност
Производот е достапен

Корисниците може лесно да се поврзете и play It е многу лесно да се plug and play. Преземете
Линкови за повеќе технологија на ресурси може да се најде во упатството.
За софтвер гикови, ние, исто така сакам да користите NFC технологија за да направи свој работи.
упатство
Производ Листа
Основната комуникација печат со Andriod Телефон (NFC се поддржани) е завршена.
За електронски ентузијасти, ние, исто така сакам да користите NFC технологија која ќе го направи нашата работа.
NFC и Andriod телефони
Два peer PN532 модули може да комуницира со секој друг безжично.duino компатибилни, приклучок и да се игра со твоите shield Опис
Еве ние се воведе 3 основни пример на предметот Читање / пишување СМАРТ картичка
Како основна функција, овој модул може да читаат и пишуваат, СМАРТ картичка. Во моментов ние може да се стави РАЧНО да Android телефон и да ја посетите некоја веб страница. Ние често може да слушнат оваа работа, иако паметни телефони како HTC, Samsung или презентираат нивните најновиот high-end мобилни телефони. Функција Мала димензија и лесен за да го вградите во вашиот проект за Поддршка I2 C, SPI и HSU (High Speed UART), лесно да се промени помеѓу оние режими Поддршка RFID читање и пишување, P2 P комуникација со врсниците, NFC со Андроид телефон RFID читач / писател поддржува : Mifare 1k, 4k, Ultralight и Des Fire картички ISO / IEC 14443-4 картички, како што се CD97 BX, CD светлина, Desfire, P5 CN072 (SMX) Innovision скапоцен камен картички, како што се IRT5001 картичка Feli Ca картички, како што се RCS_860 и RCS_854 До 5cm ~ 7cm читање далечина На-табла ниво shifter, Стандард 5 V TTL за I2 C и UART, 3. Сепак, ако корисникот сака да се користат и други интерфејси, како што се UART и SPI, модулот исто така, може да биде лесно да се поврзани со овие игли. И компанијата нуди мулти-техничка документација, да им помогне на програмерите.

Декларирани спецификации

Моќ Дисипација:
datasheet
is_customized:
Yes
Бренд Име:
КАИ TUO DA
Број На Модел На:
наслов & фото
Напон:
datasheet
Температурата На Работа:
datasheet
Состојба:
Нови
Тип:
модул
Примена:
datasheet
Видови на:
единствен чип
моќност:
-
Број на пиновите:
-
Посебни услуги :
Поддршка Android телефон комуникација
Пакет:
Пакет
Број на серија, број:
PN523 NFC RFID V3

Комплементите на стоката