• Новак
Малина Пи 3/2 / Б + / Дополнителен Комплет Целосна Функција GPIO Suite Туториал Поддршка

Малина Пи 3/2 / Б + / Дополнителен Комплет Целосна Функција GPIO Suite Туториал Поддршка

DEN 2531.04

Достапност
Производот е достапен


Опис :
Овој Стартер Колекции се наменети за оние кои сакаат да научат и да се користат Малина Пи 3 Модел Б. Тоа вклучува голем број на основни компоненти што треба како зелена раце.Земете овие колекции и да почне интересна Малина Пи патување. : )
Пакување листа : Отпор Идентификација Картичка * 1pcs RGB LED * 1pcs ЦРВЕНА Боја, ПРЕДВОДЕНА *5pcs Жолта Боја LED *5pcs Сина Боја LED *5pcs Бела Боја LED *5pcs 220 ohm Отпор *10pcs 1 K отпор *10pcs DC Coreless Моторни *1pcs Coreless пропелер *1pcs 1bit 7segments Дигитален LED *1pcs 4bit 7segments Дигитален LED *1pcs реле модул со жица *1pcs Човековите pyroelectric инфраред сензор со жица *1pcs Мини breadboard *1pcs Машки и женски главата Dupont линија *20pcs Breadboard Скок жица *20pcs Мини Компонента Кутија *2 парчиња Ѕвончето *1pcs Копчето (Случаен Боја) *3pcs GPIO Референца Одбор *1pcs Мали Димензии Акрилик Експериментални Платформа *1pcs сандак *1pcs

Декларирани спецификации

Бренд Име:
КАИ TUO DA
Состојба:
Нови
Напон:
datasheet
Моќ Дисипација:
datasheet
Температурата На Работа:
datasheet
Број На Модел На:
наслов & фото
is_customized:
Yes
Тип:
модул
Примена:
datasheet
Видови на:
Други Идентичен
моќност:
9w
Употреба:
модул
Посебни услуги :
Полно опремен GPIO suite
Пакет:
комплет

Комплементите на стоката