• Новак
SHT30 температура и влажност, сензор модул I2C комуникација температура и влажност проширување верзија ЗА Д1 МИНИ одбор

SHT30 температура и влажност, сензор модул I2C комуникација температура и влажност проширување верзија ЗА Д1 МИНИ одбор

DEN 315.36

Достапност
Производот е достапен


SHT30 температура и влажност, сензор модул I2 C комуникација температура и влажност проширување верзија ЗА Д1 МИНИ
Температурата на работа : 40 ° -85 °
New Supply Напон : Топлинска Енергија
Модел : SHT30

Декларирани спецификации

Бренд Име:
КАИ TUO DA
Состојба:
Нови
Напон:
datasheet
Моќ Дисипација:
datasheet
Температурата На Работа:
datasheet
Број На Модел На:
наслов & фото
is_customized:
Yes
Тип:
модул
Примена:
datasheet
Видови на:
Други Идентичен
моќност:
I2C
Посебни услуги :
температурата и влажноста на воздухот
Пакет:
модул
Број на серија, број:
Температура и влажност проширување

Комплементите на стоката