• Новак
7А / 160W Двојна DC Мотор Модул Висока Моќност Индустриски Одделение Напред и Рикверц PWM за Контрола на Брзината, L298 Логика одбор

7А / 160W Двојна DC Мотор Модул Висока Моќност Индустриски Одделение Напред и Рикверц PWM за Контрола на Брзината, L298 Логика

DEN 667.68

Достапност
Производот е достапен

Двонасочна моторни интерфејс, секој номинална излезна струја 7А, врв тековната 50 A, на моторни интерфејс не може да кратки-коло, препорачливо е во серија 10 A осигурач. Ако напонот е overpressured, напојување може да изгори диск модул. Undervoltage заштита, за да се спречи моментален големи тековната изгорени модул;
5. При возење на модул за напојување надолу, не ја ротирате мотор директно или индиректно со голема брзина, во спротивно electromotive сила генерирани од страна на моторот може да се запали вози модул.5 V ~ 27 V;
Optocoupler изолација влезниот сигнал;
Со изолација и undervoltage заштита;
Електромагнетна компатибилност EMC дизајн спецификации, статична празнење коло, стабилен и сигурен, индустриски одделение.5 V ~ 27 V;
3. Препорачливо е дека номинална излезна струја за напојување биде повеќе од 2 пати номинална струја на моторни така што нема да се предизвика снабдувањето со електрична енергија да се обезбеди потребните тековни кога моторот се стартува.1 S, а потоа обратно, не може да го запре кога моторот не престана, во спротивно може да го оштети уредот.
Опис на производот : Двоен H мост, која може да се вози два DC мотори, еден 7А висока моќност;
Широк напон 6. Овозможи сигнал терминал (ЕНА) текст PWM прилагодливи брзина, PWM фреквентен опсег 0-10 KHZ, PWM минимум пулс ширина 10us. Вози власт не смее да се сменат, се препорачува во моќта интерфејс во серија 15 A осигурач, на напон треба да биде помеѓу 6,5 ~ 27 V. Напојување напонот капки, така што напојување напонот може да не стигне до влезен напон се бара од страна на возачот, така возење на модул за undervoltage заштита на грешка излез предизвикува моторни да се издвоите.

Декларирани спецификации

Бренд Име:
КАИ TUO DA
Состојба:
Нови
Напон:
datasheet
Моќ Дисипација:
datasheet
Температурата На Работа:
datasheet
Број На Модел На:
наслов & фото
is_customized:
Yes
Тип:
модул
Примена:
datasheet
Видови на:
Други Идентичен
моќност:
W
Употреба:
Други
Посебни услуги :
Висока моќност индустриски одделение
Пакет:
модул
Број на серија, број:
модул

Комплементите на стоката