• Новак
DHT Shield Pro за Д1 мини DHT22 Singlebus Дигитални температура и влажност, сензор модул одбор

DHT Shield Pro за Д1 мини DHT22 Singlebus Дигитални температура и влажност, сензор модул одбор

DEN 455.04

Достапност
Производот е достапен


DHT Про-Штит за Д1 мини DHT22 Еден автобус дигитален сензор за температура и влажност, Технички Спецификации : Температура : 40 ~ 80 ° (0.5 °) Влажност : Релативна влага (RH 0-99.9 ± 2%
Превозот листата :
Долга игла
Кратки игли
3. Нормално pin Xc2
4.DHT Shield Pro X1

Декларирани спецификации

Моќ Дисипација:
datasheet
is_customized:
Yes
Бренд Име:
КАИ TUO DA
Број На Модел На:
наслов & фото
Напон:
datasheet
Температурата На Работа:
datasheet
Состојба:
Нови
Тип:
модул
Примена:
datasheet
Видови на:
Други Идентичен
моќност:
дигитални температура
Употреба:
1
Посебни услуги :
Влажност Сензор
Пакет:
еден
Број на серија, број:
1

Комплементите на стоката