• Новак
MCP4725 МОДУЛ I2C DAC РАЗВОЈ ОДБОР MCP4725 МОДУЛ I2C DAC РАЗВОЈ ОДБОР

MCP4725 МОДУЛ I2C DAC РАЗВОЈ ОДБОР MCP4725 МОДУЛ I2C DAC РАЗВОЈ ОДБОР

DEN 106.56

Достапност
Производот е достапен


DAC Збег - MCP4725 Модул Развој Одбор
MCP4725 Е nonvolatile EEPROM меморија ) за Единечен канал 12 Малку бафер напон излез DAC На корисникот може да ги конфигурирате се регистрирате битови 2-Битна) и DAC Внесување на податоци( од 12 Бита) да nonvolatile EEPROM ( 14-Битна) меморија. Со поставување на конфигурацијата на регистрирате бита може да се стави DAC Конфигурирани во нормален режим или моќ за заштеда на исклучување режим. Уредот може да се користи 2 линија I2 C Компатибилен со сериски интерфејс, и од страна на напон спектар 2.7 V до 5.5 V Единствен напојување.

Декларирани спецификации

Бренд Име:
КАИ TUO DA
Состојба:
Нови
Напон:
datasheet
Моќ Дисипација:
datasheet
Температурата На Работа:
datasheet
Број На Модел На:
наслов & фото
is_customized:
Yes
Тип:
модул
Примена:
datasheet
Видови на:
Други Идентичен
моќност:
I2C DAC
Употреба:
1
Посебни услуги :
1
Пакет:
модул
Број на серија, број:
1

Комплементите на стоката