• Новак
400KV висок напон генератор на висок напон инверторот трансформатор пулсот висок притисок пакет модул супер лак

400KV висок напон генератор на висок напон инверторот трансформатор пулсот висок притисок пакет модул супер лак

DEN 190.56

Достапност
Производот е достапен


Мерки на претпазливост :
Високо-напонските модули треба да се користи за да се избегне високо-напонските не-оптоварување моќ.2 V, во лак државата мерење напон е намалила да 4 V или така, на помали капацитети на понизок напон се повлече.
Мал капацитет на литиум две серии во серија за 7.2 V
Текст струја : 2 A-5 A
Висок притисок тип : пулсот тековниот тип
Излезен напон : околу 200,000 volts (ве молиме да обрнете внимание за безбедност кога се користат)
Високо-напонските две пол испуштање на далечина : 10мм-20mm
Излез висок напон линија должина : околу 100mm
Текст кабелот за напојување должина : околу 100mm (црвена линија е позитивно)
Димензии : 24 * 65mm (максимален дијаметар 24 MM минимален дијаметар 22 MM, со страна од авион)
На енергија : можете да го користите еден 3.
Напон : текст DC3.
Овој модул за научно мал систем на висок напон инверторот трансформатор / бустер на завршен модул, на внесување на текст DC3 V-7. (Моќта мора да се прилагоди пред висок напон линија на соодветно растојание, високо-напонските линија лак далечина и користење на батеријата напон и капацитет е пропорционална на тест лак растојание од краткото времетраење на експериментот е строго забрането надвор најдолг лак растојание кога на власт, поради висок притисок на енергија не може да биде пуштен на слобода , Лесно оштетување на модулот.
На начин да се утврди дали капацитетот на батеријата може да се вози на максимална излезна моќност е да се измери батеријата напон во време на лак. Тоа се препорачува да се користи повеќе од 2000m A литиум, најдобра состојба со повеќе од 4000m A батеријата.

Декларирани спецификации

Бренд Име:
КАИ TUO DA
Состојба:
Нови
Напон:
datasheet
Моќ Дисипација:
datasheet
Температурата На Работа:
datasheet
Број На Модел На:
наслов & фото
is_customized:
Yes
Тип:
модул
Примена:
datasheet
Видови на:
Други Идентичен
моќност:
W
Употреба:
Висок притисок igniter
Посебни услуги :
Наставата експеримент
Пакет:
400KV
Број на серија, број:
400KV

Комплементите на стоката