• Новак
Малина камера ноќ визија камера посветен на инфрацрвена светлина 3w висока моќност ноќ визија за мониторинг на инфрацрвена пополнете светлината модул

Малина камера ноќ визија камера посветен на инфрацрвена светлина 3w висока моќност ноќ визија за мониторинг на инфрацрвена пополнете

DEN 117.12

Достапност
Производот е достапен


работи на принцип : LED одбор и камерата PCB одбор шасија со заклучување може да се користи заедно (малина пита не бара софтвер за контрола, светлина одбор работа е кога светлината е темно, LED светла автоматски се отвори работа, силна светлина, LED светла автоматски се затвори , просторијата е потребно да се прилагоди на прилагодливи отпор на светлината одбор, ние default испорака не е прилагодлив, затоа што секој клиент употреба на локација и локацијата на различни, па и тие се автоматски поврзани на стандардните отвори, ако не се прилагодени, LED светлата ќе биде светла, па тоа ќе биде лесно да се загрее, долго време за да го користите про препорачува да се стави топлина мијалник.5 напојување, периферни уреди треба на глушецот и тастатурата случај, а потоа на камерата и 2 1 W инфрацрвена светлина, малина и камерата може да работи правилно, Но кога се користи за долго време, малина моќ чип и 2 1 W инфрацрвена светлина, таму ќе бидат различни степени на топлина, па се обрне внимание на употребата на топлина проблеми (надворешната топлина мијалник), додека треба да се разгледа целата малина екстра одбор На уредот потрошувачка на енергија.
Малина камера ноќ визија камера посветен на инфрацрвена светлина 3w висока моќност ноќ визија за мониторинг инфраред се пополни светлина
опис на производот :
3 W високо-моќ инфрацрвена светлина (доаѓа со прилагодливи отпор и photoresistor, според собна светлината автоматски отворете 1 W високо-моќ LED светла работа), прилагодливи отпор, мал шрафцигер може да нежно пресврт прилагодување на квалитетот на амбиентниот светлината е отворен 1 W LED светла за работа На
производ прирачник : Поради малина за напојување е ограничен, во пукање 1 к -2 м во рамките на објект, ефектот е подобар, премногу далеку, ефектот не е идеална, умот на оние кои не се пука.

Декларирани спецификации

Бренд Име:
КАИ TUO DA
Состојба:
Нови
Напон:
datasheet
Моќ Дисипација:
datasheet
Температурата На Работа:
datasheet
Број На Модел На:
наслов & фото
is_customized:
Yes
Тип:
модул
Примена:
datasheet
Видови на:
rf ic
моќност:
3w
Употреба:
Камерата
Посебни услуги :
1
Пакет:
модул
Број на серија, број:
1

Комплементите на стоката