• Новак
Надградба ESP8266 ВЕБ СЕРВЕР сериски порт WIFI проширување одбор SHIELD ESP-13 модул

Надградба ESP8266 ВЕБ СЕРВЕР сериски порт WIFI проширување одбор SHIELD ESP-13 модул

DEN 572.16

Достапност
Производот е достапен

Сериски податочни битови : 5/6/7/8 Малку;
7. Вистински сериски порт Wi Fi , Ar.duino УНО Мега Pin теренот
10. Сериски baud rate поддршка : 1200/2400/4800/9600/19200/38400/57600/74800/115200 основни поени ;
6. Модул тежина : околу 20g
Превозот листата :
ESP8266 Ar. Wi Fi Оперативни струја : континуиран пренос : 70m A ( 200m A MAX ), Режим на : ;
16. Поддршка за безжичен 802. Node MCU со Отворен код на фирмверот и така натаму ;
7. Вграден-во TCP / IP Протокол стек, можете да го конфигурирате еден Штекер ;
4.duino програмата не треба било каква конфигурација;
5. стојат од страна на СТА / АП Два работни режими;
3. Поддршка стандард TCP / UDP Сервер со Клиентот ;
5.Надградба на ESP8266 ВЕБ ПРЕКИНЕ со сериски порт WIFI проширување одбор SHILED ESP-13
1. Сериски порт паритет : none;
8.duino со ESP8266 Сериски порт кутии;
15.duino наспроти УНО На конекција користи напон конверзија чип, така што 3.11 b / g / n стандард;
2. Може да биде независна ESP8266 Развој одбор користите, преземете официјалниот ВО Настава на firmware. Доведува до ESP / FM / UART / EN / UART / EN / UART / EN / UART / EN / UART / EN / UART / ;
12. Серискиот порт се контролира од страна на две начин DIP прекинувач, така што проширување одбор може да се користи како посебна Ar. РЕСЕТИРАЈТЕ го Ресетирате
13.3 V со 5 V компатибилен;
3. Може да биде независна Ar.duino Pin 2/3/4/5/6/7/8/9/10/11/12/13 ;
11. КОПЧЕ за повторна употреба конфигурација функција;
14. Wi Fi Користејќи индустриски чип ESP8266 , модулот е ESP-13 Со метални shield, силни анти - мешање способност;
2.duino Уно На Mega2560 како што е главниот одбор за контрола, Ar. Две DIP прекинувачи се спроведува Ar.duino Уно Проширување одбор го користите, исто така, може да се користи како ESP8266 Проширување одбор употреба;
4.

Декларирани спецификации

Бренд Име:
КАИ TUO DA
Состојба:
Нови
Напон:
datasheet
Моќ Дисипација:
datasheet
Температурата На Работа:
datasheet
Број На Модел На:
наслов & фото
is_customized:
Yes
Тип:
модул
Примена:
datasheet
Видови на:
Други Идентичен
Модел:
esp8266
моќност:
WIFI
Посебни услуги :
1
Пакет:
модул
Број на серија, број:
1

Комплементите на стоката